Twitter konči s “verified account” označením

Ti co již byli “ověřeni” o označení teoreticky nepříjdou. Nová ověření ale již Twitter podle všeho nechystá. Budete tedy muset věřit, že ten či onen je tím či oním a nikoliv jenom podvrhem.

Political Campaigns Lament Loss of Twitter Verified Accounts (ClickZ.com) je jedna z mála zmínek o tom, že by Twitter končil s “verfied account” programem.

Verification is currently closed.

At this time, we’ve closed the old beta test of this feature to build a system that will be better for users. This means we aren’t accepting any new verification requests. For updates, please stay tuned to our blog.

Linking to your Twitter profile from an associated official website is the easiest way to confirm your identity to your followers and show that your account is being authored by a legitimate source. You can find a variety of free buttons and widgets in the goodies section, which are used to publicize your Twitter presence across official web pages you own. You may even be interested in the Tweet Button, which encourages your web audience to post Tweets about the content of your site.

Ve vysvětlení Twitteru si všimněte nepříliš vhodného doporučení, že autenticita je nejlépe prokazatelná odkázáním z příslušného oficielního webu – pokud tak v podvodném účtu uvedete odkaz na web, který zrovna nebude moc oficiální ale dostatečně oficiální vypadat bude, jistě je to dobrá cesta k tomu jak zmást návštěvníky dostatečně. Ale to je samozřejmě už jenom čistě hypotetická úvaha – byť na Twitteru, včetně tom českém, existuje dostatek falešných účtů (viz například Falešný Paroubek, Vlk, Policie? Falešné účty mě opravdu nebaví).

Twitter - People verified is following

Ověřené účty nabízel Twitter od června 2009 a snažil se tak řešit množící se “vydávání se za někoho jiného”.  Jedním z mála českých “ověřených” Twitter účtů má Radek Hulán.  Pokud chcete vědět jaké účty mají “Verified” status na Twitteru, můžete to zjistit přes @verified following seznam – ten aktuálně obsahuje 4 873 účtů.

Radek Hulán (RadekHulan) on Twitter - jeden z mala verifikovanych