Austrálie zablokovala přístup k WikiLeaks a vyhrožuje těm, kdo budou odkazovat (aktualizováno)

AustrálieAustralská černá listina „nevhodných“ webů je bohatší o www.wikileaks.org – po uveřejněných tisíců nových tajných dokumentů australský komunikační regulátor přidal na seznam právě WikiLeak.org

V Austrálii hrozí webům odkazujícím na adresy umístěné na tamní černé listině vysoké pokuty, až 11 tisíc australských dolarů denně, upozorňuje TechRadar UK. WikiLeaks.org bylo v Austrálii blokování částečně již dříve, poté se se na něm objevily adresy z „tajné černé listiny“ v Dánsku.

Podle Australské vlády by „černá listina“ měla obsahovat pouze adresy na nelegální pornografický obsah – ale Sydney Morning Herald varuje, že by se brzy mohly rozšířit i o adresy webů obsahujících politické diskuze.

AKTUALIZACE

TechRadar UK aktualizoval článek, který se včera objevil jako aktuální, o informaci, že WikiLeaks již není v Austrálii blokována. S ohledem na to, že předmětný článek včera jako aktuální, nedošlo ke kontrole data vydání – chyba,  příjměte omluvu. Bohužel už nejde ani ověřit to, jestli TechRadar UK článek vlastní aktualizací dostal na aktuální datum (jako například teď po doplnění).

Back in May 2009, the Australian government put Wikileaks on its banned list.

As of 29 November, according to ZDnet, this is no longer the case.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s