Kuwait zakázal používání DSLR fotoaparátů na veřejnosti (aktualizováno)

Používání DSL fotoaparátů na veřejnost je v Kuwaitu možné pouze pokud je používají novináři. Není ani příliš jasné proč se tak stalo, ani jak je to s ostatními typy fotoaparátů, včetně fotoaparátů v mobilních telefonech.

Ministerstvo informací, ministerstvo sociální věcí a ministerstvo financí je podepsané pod aktuálním zákazem používání DSLR (Digital Single Lens Reflex Cameras) fotoparátů v Kuwaitu. Ty mohou být použity pouze pro novinářské účely.

Aktualizace 28.listopadu 2010 (první vydání Nov 25, 2010 @ 8:14)Kuwait DSL kamery zakazovat nebude, noviny si to vymyslely

On Saturday, November 20, 2010 the Kuwait Times published an article titled ‘Multi ministry camera ban frustrates artists’ in which incorrect information was provided. The newspaper regrets failing to verify the information. The article wrongly stated that a ban on DSLR cameras was implemented by the Ministries of Information, Social Affairs and Finance. This information is false. In a follow up investigation, it was proved that no such ban has been issued. We regret this error and deeply apologize for any inconvenience caused.

Jedna pozitivní věc na celé záležitosti je. Kuwait Times sice neověřil informaci a uveřejnil lež. Mají ale dostatek profesionality, článek nestáhli a informaci o úletu tak můžete vidět na stejném místě, jako původní článek.