Facebook znovu na vzestupu, blíží se prolomení třímilionové hranice

2,935,140 people who live in Czech Republic” ukazuje na blížící se prolomení další hranice. Tu minulou, dvoumilionovou Facebook prolomil někdy v lednu tohoto roku.

Tři miliony aktivních měsíčních uživatelů z české republiky – tolik bude mít Facebook velmi brzy. Jakkoliv jde o číslo proměnlivé (s ohledem na “aktivní” v určení), Facebook setrvale stoupá. Rok 2010 mu přinese růst o minimálně milion nových uživatelů.

Facebook znovu na vzestupu, blíží se prolomení třímilinové hraniceJakým způsobem Facebook toto číslo určuje není známo a ani po několika dotazech se nepodařilo zjistit. Naučená a dokola kopírovaná odpověď vždy zněla “to jsou uživatelé, kteří žijí v České republice”. Zda je údaj určován podle místa bydliště v profilu uživatele, či zda Facebook používá GeoIP? Na podobné otázky Facebook nereaguje.

Jakkoliv je udávané číslo obtížně srovnatelné s NetMonitor metodikou, je možné je srovnávat – v takovém případě Facebook používají skoro dvě třetiny české internetové populace. Google pro Facebook odhaduje 3.8 milionu měsíčních unikátních návštěvníků a 50.4% reach (pro Seznam.cz, největší český web, odhaduje 5.1 milionu a 67.2% reach).

Facebook vs. Lide.cz, Spoluzaci.cz a Libimseti.cz (Zdroj: Google)
Facebook vs. Lide.cz, Spoluzaci.cz a Libimseti.cz (Zdroj: Google)