eLibellus.com – nový e-knižní obchod

eLibellus.com - nový e-knižní obchodNěco o tom, že nemusí pršet, stačí když kape? Možná. www.elibellus.com je (bez ohledu na doménu) e-knižní obchod s českými e-knihami v cenové hladině mezi zhruba 99,-Kč až 149,-Kč. V nabídce má (bohužel) jenom 69 knih a spuštění sliboval už v září.

e-knihy nabízí eLibellus.com v PDF a ePub a (vcelku očekávatelně) nabízí pouze DRM v podobě Adobe DRM (Adobe Digital Editions software). Značnou brzdou pro nákup je i nutnost povinné registrace, bez které se nedostanete vůbec nikam (a v okamžiku kdy na to příjdete vám není ani dána možnost se zaregistrovat).

eLibellus.com - nový e-knižní obchod

Platit je možné pouze platební kartou. A až se vás bude eLibellus.com ptát na “Jméno vaší matky za svobodna”, tak jim tam něco hezkého napište (já napsal “co je vám do toho”). Pokud byste čekali nějaké pokročilejší funkce e-shopu, tak nečekejte – chybí i základní funkčnost jako je třeba utřídění podle ceny. Lépe řečeno, chybí jakékoliv třídění. A knihy zdarma bohužel eLibellus.com nenabízí žádné, takže si jejich DRM systém nemůžete nejprve vyzkoušet – poměrně dost podstatný nedostatek.