Nepřiznivá recenze e-čtečky Literati (Sharper Image)

Review: Sharper Image Literati

Review: Sharper Image Literati v tom má vcelku jasno. O Literati čtečce říká nekupovat. Špatné formátování, chybějící anotace, pomalé otevírání e-knih, nestabilita, problematické software, nekvalitní mechanické provedení.

Review: Sharper Image Literati

Literati je 7″ LCD (800×480, barevné, nedotykové) čtečka vybavená WiFi a napojená na Kobo e-knižní obchod (čímž je dána i nabídka, kterou si můžete ověřit na Kobo PC čtečce) s cenou 159 USD (139 USD za K3 WiFi verzi). Nabízí klávesnici (pro kterou moc využití nenajdete, chybí možnost anotací) a otáčení stránek neřeší tlačítkem, ale dotykově citlivými místy (autora recenze to hodně irituje). Autorovi recenze se nepodařilo do čtečky dostat e-knihy na SD kartě a otázka, zda 250MB interní paměti je opravdu dostatečný prostor pro elektronickou knihovnu.

Co dodat? Například to, že Kobo používá SQLite pro ukládání knih a ignoruje vcelku běžnou práci s vlastními soubory jako takovými (což pravděpodobně vysvětluje i pomalé otevírání knih). Literati podporuje epub, Doc, PDF a TXT a co se DRM týče, najdete očekávatelné Adobe Digital Editions.

Review: Sharper Image LiteratiReview: Sharper Image Literati

Hands-on with Sharper Image’s Literati eReader je další recenze stojící za přečtení.  Upozorňuje na očekávatelné – Literati postrádá přístup na web a podporu jakýchkoliv dalších médií (a chybí audio jako takové). A pokud ještě nemáte dost, nabídnu Hands on Review of the Sharper Image Literati E-Reader – s dosti rozporuplnými výsledky.