Jo, bude mi 55 let. A 365tipů běží od ledna 2015. Přispějete? Ať to není jen “výdajová položka”? ☺

Ne, neumím si říkat o peníze. Umím psát, den co den, už od roku 2015, takže v lednu to bude dost hodně let. A taky dost hodně tipů. Příjmy to moc nepřináší, reklama tam není a dávat ji tam nechci, jediné co tam najdete je affil od Alzy. Ten za měsíc přinesl 13.02 Kč.

Je pár fajn lidí co posílají napřímo nebo přes Patreon, každá stokoruna dobrá (doslova, protože suma sumárum je to aktuálně asi tak 600 Kč měsíčně). Občas někdo pošle něco jednorázově, buď za konkrétní pomoc, nebo po výzvě. Jasně že stokoruny a vychází to tak jednou za pár měsíců.

Nebudu skrývat, že tohle den co den psaní nového tipu (tedy až na dva dny, víkendové) už také není tak snadné jako na počátku. Ono když je napsáno 2796 tipů (právě teď) a pokryta kupa podstatných věcí, tak hledat nová témata je složitější. Nebo jsou to témata co jsou hodně složitá na napsání, prostě trvají dlouho a toho času je tak nějak míň a míň.

Dost hodně i proto, že věci stojí víc a víc, zdražily se potraviny, energie, nájem, mobily, Internet, no však tohle znáte, tím si procházíme všichni.

Nestěžuju si, Rychlofky a #TYDEN mají nový domov na PCTuningu a je to placené. FeedIT se podařilo zpoplatnit a vybralo se dost na to, že to pokrývá reálné náklady (hosting, pluginy, doména) a i práci tomu věnovanou. A snad si letošní objednatelé zaplatí i v příštím roce.

Kolotipy jsou redukované na Páteční e-mailing, ale bez příjmů. Kocicitipy a fittipy jsou už jenom “archiv na webu”, naštěstí tam hosting nic moc nestojí jak to není náročné na návštěvnost a prostor.

Živí mne něco jiného než psaní tipů a o zakázky a práci nouze není, za což jsem vděčný. Na druhou stranu, ty hodiny věnované psaní tipů by se daly proměnit v klienty a zakázky co přináší peníze. Jenže to by mi ubyla věc, která mne stále baví.

Jo a btw, zítra mám narozeniny. Takové vtipně kulaté číslo, #padesatpet 🙂

PS: Nejlepší by bylo vyhrát ve Sportce, ale něco takové se stát nemůže. Takže … je víkend. musím napsat pár dalších tipů aby bylo příští týden co vydat.