Šmejdi s kmenovými buňkami, opět ~ Old school střípky ~ 10. – 13. července

Digitální negramotnost v Medianu, AutoCRM co není Open Source, na Hlas Lidlu jsem asi moc starý a dezinformátor co brečí, že ho někdo udal. A Giant Piece … of shit.

13. července

🤦‍♂️ Median pošle prosbu novinářům o vyplnění průzkumu. Jako kontakt uvede novinari@median.cz. Chtěl jsem jim napsat, že to Google označuje jako Phishing. A že to je nečitelné (miniaturní písmo, žádné odstavce, adresa kde vyplnit průzkum prakticky nenalezitelná). Nenapíšu

omlouváme se za komplikace. Máme problém se zobrazením textu v různých klientech. Vše dobře funguje v Microsoft Outlook. ” … Když někdo umí psát e-maily jenom v Outlooku

🎬 A Giant Piece … of shit. Evidentně.

😡 Šmejdi vydělávají na zoufalství nemocných lidí. Připomeňme, že “kmenové buňky” jsou v minulosti spojené s Karlem Sony Havlíčkem a profesorkou Sykovou.

12. července

🔥 Orville 2×04 “Nothing Left on Earth Excepting Fishes” … ten seriál je poklad.

🤦‍♂️ V AutoCRM tvrdí, že jsou Open Source ale zdrojáky nikde a Open Source licence taky nikde.

Graduje to 🙂 Když přistihnete dítě u lži, tak začne kopat okolo sebe.

🤢 To už ten Michal David u konkurence je lepší.

11. července

🤦‍♂️ Učebnicová ukázka jak na sociálních sítích neodpovídat. A tip na sledování – Marketingový bizár na Facebooku

🚋 Jistoty. Podzimní oblečení. Smrad v #mhd. Když potřebujete osmičku přijede několikrát vše ostatní. Bezdomovec ruce až do dna koše. Obechcaná Florenc. Turisti v žabkách si stěžují že už neujdou ani krok.

🤪 Lidová tvořivost je stejně nejlepší. Tedy pokud je lidová.

📹 Na callu, kamera je totálně rozmazaná …. si říkám kurnik co se zase kde …. a stačilo ji jenom pořádně vyčistit průhled 🙂

🚧 Přemýšlím, kdy jsem vlastně byl naposledy u klasického pohovoru. Možná to byl před mnoha a mnoha lety Microsoft, kam jsme (pochopitelně) nabrán nebyl. A taky jsem v té době netušil, že prostředí velkých korporací a já nejsem nějak tak vzájemně kompatibilní. Ale taky jsem v té době ještě nebyl až tak volná noha. To začalo až o roky později.

Takže mě dost baví číst příběhy o pohovorech na sociálních sítích, často je to spíš dost tragický příběh lidí co hledají místo a narážejí na absurdní chování #hr lidí, nezájem alespoň napsat “díky, ale nebereme vás”.

Ještě mě stále baví číst i opačné příběhy, od #HR lidí, kteří se ale dost často tady na #linkedin vlastně spíš vysmívají zájemcům, vytahují zesměšňující historky a vůbec ukazují, přesně to, proč #HR lidi patří k poněkud nenáviděné “kastě”.

10. července

💻 #QNAP fun pokračuje. Synology resetnuto, odstraněn Raid a nastaveno zálohování QNAP na Synology (přes HBS 3 Sync) a MacBook Air TimeMachine také na Synology. Ještě se podívat na zálohování Windows 🙂

🤦‍♂️ Se mi líbí jak tyhle dezinformátoři neustále brečí, “že je někdo udal”. Dokonce běžně “vědí” kdo to byl, ačkoliv v oznámení o smazání příspěvku to uvedené není.