Překladače nadržují mužům, MAC v prohlížeči a přežili jsme Apríl ~ Old school střípky ~ 31. března – 1. dubna

Windows 11 netáhnou, divnolidi na socnetech, “říkat si” o peníze je zvláštní, přidejte se k Iluminátům, statistika počtu příspěvků na FeedIT.cz a studie (opět) ukázala, že Ivermektin je (vůči Covidu) k ničemu.

▶ Něco pro feminist(ky)y co prohlásí #deepl i #googletranslate za dílo mužů. Jenže je to ukázka, že když #AI učíte na pomatených vzorech (většinou to tak je), tak dostanete pomatené výsledky. Buďme rádi za češtinu, kde netrváme na he/she/it.

Pokud byste si to chtěli zkoušet, tak tady je ten text: Čte. Učí. Vydělává hodně peněz. Uklízí. Umývá. Staví. Vychovává dítě. Je inteligentní. Hraje hudbu. Připravuje večeři. Bojuje.

Fér ještě přidat LINDAT a Bing ⬇. A mimochodem, do němčiny to dopadne stejně.

▶ Proč jsem stále nepřešel na Windows 11 na hlavním stroji (jedenáctky mám jen na notebooku pro psaní tipů a testování)? Protože zprasili rozhraní (nemůžu mít lištu nahoře a stala se nepoužitelnou) a zároveň mi jedenáctky nic nového nepřinesou.

▶ Tady chlapec má nějaký problém.

▶ Je to zvláštní si “říkat o peníze”. Jako vážně, neumím to, připadá mi to divné. Ale občas to zabere a někdo přispěje. Navíc to není žádná velká kampaň pro #crowdfunding

365tipů vzniklo 1. ledna 2015 takže jede už sedm let. Přes 2 650 tipů a triků, návodů. Blíží se navíc přestěhování, budu to taky chtít asi dát na vlastní WordPress, ale trochu se tam bojím. Má to podstatně vyšší návštěvnost než FeedIT.czz kde občas už hosting nestíhá. Na druhou stranu FeedIT.cz je skoro 58 tisíc příspěvků a právě to způsobuje vysokou zátěž. A po přestěhování všeho ostatního už mám nacvičené nějaké ty triky jak to doladit aby tam nebyly věci co jsou náročné.

▶ Ano, lidská blbost JE nekonečná. A lži o Ukrajincích jsou jako podle kopíráku. Řada z nich je recyklát, jen tam nahradili předchozí národnost právě Ukrajinci.

▶ Je to Apríl? Nebo to Apríl? No, především tam chybí odkaz. Ale to možná i proto, že to je zpráva z 4. září 2021. iDnes to 1. dubna 2022 vydává jako aktuální.

▶ Tohle je životní příležitost! Můžete vstoupit do utajeného společenství Iluminátů a rovnou vám dají 900 tisíc dolarů! Honem, než to smažou!

▶ Přidal jsem si na FeedIT.cz plugin pro statistiku zveřejněných příspěvků a konečně uviděl jak to meziročně roste. Hodně …. Pozitivní je, že zpoplatnění funguje a je to pokryté. Ještě kousek a bude i z čeho investovat do dalšího rozvoje.

▶ Mac OS v prohlížeči, plně funkční a použitelný, Kouzelné

▶ Ivermektin nesnižuje riziko hospitalizace pro Covid, zjistila rozsáhlá studie “V určitém okamžiku se stane plýtváním zdroji pokračovat ve studiu neperspektivního přístupu,” pokud tomu stále nerozumíte.

▶ Máme zítra Apríl, takže je čas oživit tenhle tip pro #PR. A zejména pro letošek dodám … vynechte aprílové tiskové zprávy. A pro média … vynechte aprílové články

▶ V osmičce je to tak půl na půl. Narvaná tram a půl lidi roušku. Přistoupilo asi 15 turistů. Roušky žádné. Dva ruku před pusou a nosem. Jedna vytažený rolák přes nos.