Ne. Jedním kliknutím Chrome nezrychlíte. Pořízením rozšíření OneTab už vůbec ne

BGR vydalo 16 ledna nový článek s clikbaitingovým titulkem How to give Google’s Chrome browser a big speed boost with one click a je to přesně ukázka toho, že při konzumaci “tipů” to občas vyžaduje přemýšlení a ověřování. To co měl udělat autor toho článku. Zázračné zrychlení Chrome jedním klikem totiž má způsobit rozšíření OneTab – to rozšíření, které má poslední aktualizaci 19. února 2017 a které ani před dvěma lety žádné zrychlení nepřinášelo.

TIP: Jak přesvědčit Chrome aby odklízelo dlouho nepoužité záložky z paměti? vám vysvětlí, jak to odkládání funguje. Zjistíte tam i to, že od poloviny roku 2016 už automatické odkládání nepoužívaných záložek funguje samo. Je tedy vcelku jedno kolik toho máte otevřeného, pokud bude počítač potřebovat paměť, tak Chrome umí nepotřebné věci odstranit.

onetab-crap.jpg

Takže, dnes si OneTab pořizovat, je nesmysl. Navíc s otázkou,  co možná tohle prastaré neudržované rozšíření dělá navíc oproti tomu co avizuje. Včetně toho úsměvného tvrzení, že “ušetříte až 95 %” paměti – nejenom nesplnitelného, ale hlavně nesmyslného. Paměť je od toho, aby se v maximální možné míře využívala.

PS:  OneTab byla řeč už v Nepostradatelná rozšíření pro Chrome