#MikeJeBan aneb Mike Je Pán chytil na YouTube ban. Že by, konečně?

Jak to tak vypadá, Mije Je Pán konečně chytil na YouTube ban a jeho kanál zmizel. Zbylo jen “This account has been terminated for violating YouTube’s Community Guidelines.

A ne, https://www.youtube.com/channel/UCl4FNfkZwWpo-gf00aK3byg samozřejmě že není MikeJePán, tedy samozřejmě že ne ten originál.

2018-05-22 19_30_24-(1) YouTube

Pokud tápete o co jde, tak viz MikeJePan na Wikipedii. Ve zkrácené podobě pak například: Dalším nevhodným obsahem na českém Youtube jsou videa youtubera, který vystupuje pod přezdívkou MikeJePan. Jeho videa se týkají urážek policie a hledání mezer v českém justičním 15 systému. Ve svých videích natáčí, jak vědomě dělá dopravní přestupky a pak se osobně dohaduje s policisty a nejde daleko ani k slovním urážkám.

Vhodné ke studiu je  Jak ODA s Mikešem k neštěstí přišla aneb spolupráce s youtuberem vás může také dokonale potopit z poměrně nedávné (volební) doby.

Případně ještě ODA se chce zapsat do učebnic politického marketingu. Pomáhá jí s tím Mike Pán a Jan Plavec

Abych pravdu řekl, Mike Je Pán na YouTube vydržel velmi dlouho a těžko říct, proč tak dlouho trvalo, než tento nevhodný obsah zmizel.

Nebylo by od věci, kdyby Google (YouTube) ještě pokračovalo u několika dalších pro děti nevhodných YouTuberů – nemusí je nutně mazat, ale stačilo by je označit jako mládeži nepřístupné a znemožnit monetizaci.