Vyzkoušeno: Držák BikeConsole. Závěr? Nepoužitelné, bohužel

Zkoumání Držák BikeConsole univerzální na kolo nebo motorku na řídítka na mobil 5,3″-5,9″ bylo velmi napínavé. Tahle snaha o možnost uchycení mobilu na řidítka na kole nebo motorku je technologicky hodně zajímavá – pouzdro do kterého vložíte mobil si totiž musíte přizpůsobit nasunutím desítek “kostiček” po stranách. Tak aby vám tam mobil pevně držel, aby se vám nevpínal pokaždé když se na chvíli pouzdro dotkne tlačítka. Ale také aby se pomocí tlačítek dal ovládat.

Samotné osazení kostičkami je hra na dlouhé zimní večery a výsledek bude vždy nejistý. Dá se to, ale bohužel nakonec stejně narazíte na to, že po zavření horním víkem skoro nepůjde tlačítka na boku mobilu používat – říkejme tomu konstrukční vada, protože horní víko doposud poměrně pružné boční stěny změní v nepružné. Nepříznivě působí i to, že případný 5″/5.5″ mobil vám tohle změní v šest a více palcovou poměrně neforemnou “škatuli” na řidítkách.

Druhý zásadní problém nastane pokaždé, pokud potřebujete mobil dostat ven – zaklapávací držáky po stranách pouzdra jsou sice dobře zaklapnutelné a spolehlivé, ale odklapnout je vyžaduje zásadní úsilí a u dvou z nich spíše potřebu je páčit nějakým kovovým nástrojem. Po určité sobě se tohle sice určitě “ochodí” a bude lépe použitelné, ale je otázka, jestli to za tohle trápení stojí.

Neschůdné je i případně sundání mobilu i s pouzdrem, musíte šroubovat a pro focení/natáčení stejně budete muset mobil dostávat (obtížně) ven z pouzdra.

Vydržel jsem to mít na kole nakonec jednu jízdu a velmi rychle to šlo pryč. Bohužel z pohledu snadnosti a flexibility je tohle řešení nepoužitelné. Provedení precizní,  uchytitelnost na kolo skvělá (nepočítejte s tím, že byste úchyt ale sundavali a nandavali, plastový pruh s “závitem” se velmi brzy opotřebuje), ale pokud potřebujete mobil při jízdě vyndavat nebo ovládat, tak tudy cesta nevede.

Poněkud nepraktické je i elektronika uvnitř pouzdra, který má umožnit (například) připojení sluchátek a zprostředkovat nabíjení telefonu – pokud tohle nebudete potřebovat, tak dráty a konektory jen problematicky zabírají místo. Jak uvnitř, tak venku.

TIP: Jestli stále hledáte něco funkčního tak viz Quad Lock Case držák mobilního telefonu na kolo. Zkušenosti a tipy