Kam dát mobilní telefon když vyrážíte na kolo? Doporučím Belkin Fitness Belt Armband #bike

Od dubna 2017 vyrážím kdykoliv je to možné alespoň na dvě hodiny na kolo. Dokonce jsem si 16:00-18:00 dal do kalendáře od pondělí do čtvrtka jako “Kolo”, aby mi tam nikdo nemohl dávat schůzky. A součástí #bike aktivit je i nějaké to testování věcí, které jsou na kolo nepostradatelné nebo naopak velmi postradatelné. Což obnáší i klasické “kam sním”, tedy kam dát mobilní telefon.

Ještě loni jsem ho i s  peněženkou dával do klasické ledvinky. Byla dobrá v tom, že se tam vešel telefon, peněženka a ještě klíče. Byla nevhodná v tom, že to bylo už dost těžké a popruh úzký a nepružný, takže to buď padlo nebo někde škrtilo. Pak mi Pavel Kout poradil Belkin Fitness Belt Armband a musím říci, že tohle je velmi dobré řešení se kterým jezdím už měsíc a stále spokojenost.

x-belkin-fitness-armband

Za nějakých devět set kaček získáte opasek s širokým pružným pásem, dost velkým místem pro mobil (i pro ten pěti a něco palcový) a dvěma menšími místy, kam můžete případně vrazit něco málo. Osobně jsem to s peněženkou a klíči vyřešil tak, že je dávám do taštičky/brašničky přímo na kole – výhodnější i v tom, že to člověk nemusí mít (jako další váhu) na těle.

Pás to má dost široký, takže se pohodlně nosí. A pružný, takže když si to správně nastavíte, tak to drží a neškrtí. Na mých původních 105 kg a tím pádem poněkud rozměrnější postavu zcela v pohodě.

Není to rozepínací, takže “do toho musíte vlézt”, ale to problém není. Jediná věc na kterou je potřeba si dávat extrémně pozor je, že když tam vracíte telefon, tak velmi snadno místo do pásu proklouzne mezi pásem a vaším tělem a skončí vám na zemi. Ano, už i to se mi povedlo.

Netřeba se bát ani přehřívání ani toho, že by se pot dostal k telefonu, zabrání tomu materiál. Neřešte moc to, že jsem si to pořídil na kolo, tohle perfektně použijete i pokud běháte. Telefon si budete mocí pohodlně umístit kam potřebujete – na kole, v mém případě, na záda ideální.

PS: Ten obrázek od Belkinu je samozřejmě už mírně sci-fi. Tyčinku byste tam možná narvali s nějakým 4″ telefonem nebo by musela být extrémně malá.

PPS: Na Alza.cz najdete hlavně stížnosti na cenu. Tady si myslím, že cena odpovídá provedení a použitelnosti velmi dobře a nevyplatí se příliš šetřit.

PPPS: Ověřeno v praxi, v silném dešti to nepomůže, vodotěsné ani vodě odolné to není. Dovnitř se voda dostane, a mobil spolehlivě zničíte.

TIP: V Recenze a praktické zkušenosti najdete další tipy na užitečné věci zejména z oblasti hardware a software, ale i nějaké ty podobné této se tam občas najdou