Přínos OSVČ pro tvorbu HDP? Bolševík v čele Senátu tělem i duší. Bez přínosu

Soudruh Milan Štěch, reprezentující hodnoty ČSSD tím, že je za ČSSD předsedou Senátu, by chtěl zvýšit odvody pro OSVČ aby z nich udělal zaměstnance a zajistil tak “pár desítek tisíc potřebných pracovních sil”. Co navíc, prý “nižší odvody OSVČ” využívají “pseudopodnikatelé”. Co navíc, “velká skupina OSVČ” není “z národohospodářského hlediska efektivně využita” a “nikdo neví, jaký je jejich přínos pro tvorbu HDP”.

2017-06-16 09_05_19-Štěch_ Zvýšení odvodů pro OSVČ zajistí desítky tisíc pracovníků - iDNES.cz.png

Připadá vám to jako projev nějaké bolševického chytráka v době normalizace? Myslíte si, že něco takového není možné a že někdo takový by po těchto výrocích měl okamžitě přestat být předsedou Senátu a opustit politiku? Smůla. Bohužel, nejenom že tohle opravdu je možné (viz Štěch: Zvýšení odvodů pro OSVČ zajistí desítky tisíc pracovníků). Ale bohužel se to nesetkalo ze strany ČSSD s žádným distancováním se od těchto vyjádření. Jediný kdo se ozval: Asociace malých podniků žádá odvolání šéfa Senátu Milana Štěcha (ČSSD), který mluvil o zvýšení odvodů pro živnostníky jako způsobu, jak získat firmám zaměstnance.

Je možná vhodný čas se zeptat, kolik nás (všechny, ne jenom OSVČ) stála letitá existence Štěcha v politice a jaký že měl vlastně přínos z “národohospodářského hlediska”. Protože ať se na to dívám jak se dívám, tak tihle lidé jsou jenom utnutelná nákladová položka.