Podle inzerce lze usuzovat, že tablet se pro mnohé stal náhradou PC

Tablety už neslouží jenom k hraní her, čtení na webu a sledování videa. Roste jejich využití v podobě nákupního nástroje.

Pokud tablety představovaly 6% podíl v placeném vyhledávání Google (v rámci USA), tak na konci roku 2013 by to mělo být 20 procent. Průměrná cena prokliku v posledním roce vzrostla o 25 % a na 62 centů, v případě desktopů vzrostla jenom o 9 %, na 75 centů (chytré telefony jsou hodně pozadu s 48 centy na kliknutí).

Podle Marin Software se v tomto roce cena inzerce dodávané na tabletech vyrovná té na desktopech a pro Google by to mělo představovat 5 miliard dolarů. Pouze z inzerce na tabletech. Mobilní inzerce, která s 18.4% podílem v roce 2012 není nijak velká, by měla v roce 2013 vzrůst na třetinový podíl.

Marin Software ale také upozorňují, že polovina z vyhledávání na tabletech je „nové“ hledání, zatímco druhá polovina kanibalizuje na vyhledávání z klasického počítače. Na mobilech je ale prý vše prakticky nové, lidé tam hledají restaurace, programy kin či oblečení v případech hledání, které by vůbec nenastalo.

Zdroj: Advertising Growth Shows That for Many, Tablets Are the PC

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s