Google Analytics na Android, přímo od Google. Zatím jenom slibný začátek

Pokud používáte Google Analytics, bude se vám hodit aplikace pro Android přímo od Google. Najdete ji zde a zcela určitě vám ušetří spoustu času. A možná i nervů, protože konečně nebudete podnikat masochistický nápad s prohlížením Google Analytics v mobilním prohlížeči jenom proto, abyste se podívali na základní informace v GA.

Aplikace má zásadní nedostatek, není optimalizovaná pro tablety, takže na širších obrazovkách nic moc neočekávejte. Další nedostatky ale brzy objevíte také, takže prozatím Google Analytics for Android berte jako první verzi s nadějí na zlepšení. Citelně chybí například to, že prozatím není možné používat více účtů. Chybí i widget a ve skutečnosti jde o aplikaci s přístupem jenom k základním informacím z GA, žádné opravdu pokročilejší věci nečekejte.

Až budete GA pro Android zkoušet, tak nezapomeňte, že si můžete přidávat další grafy – postačí v horní liště kliknout na symbol pro přidání a “dashboard” v mobilu si doplnit o to, co vlastně chcete sledovat. Některé z věcí viditelných ve webové podobě ale v mobilní aplikaci nenajdete.

Pokud chcete alternativy, tak možná zkuste gAnalytics.