Uživatelé Androidu žijí nebezpečný život, tvrdí to Websense v poslední analýze

“Zatímco uživatelé iPhone jsou zaměstnáni poslechem hudby a sledováním videa, uživatelé Androidu surfují po nejvíce nebezpečných oblastech webu,” uvádí Websene Labs v nejčerstvější analýze.

Websense ThreatSeeker Network využívá na 50 milionů systémů shromažďující miliardu informací denně, hlavně o tom co na Internetu dělají uživatelé. Podle Websense jsou uživatelé Androidů rizikovou skupinou s větší pravděpodobností návštěvy webů, které je mohou ohrozit. A surfují po webech na hraně kriminálních aktivit. Podle Websense jsou uživatelé Androidu spojení s hackingem, nelegálními věcmi a pochybnými věcmi.

Podle dat z ThreatSeeker Network navštěvují uživatelů Androidů nebezpečné weby šestkrát více, než jiní mobilní uživatelé, nelegální a pochybné weby čtyřikrát více. A weby věnující se hackingu dokonce osmkrát více. Závěry Websense poněkud zpochybňuje tvrzení, že “Uživatelé iPhone takřka exkluzivně získávají jejich aplikace od Apple (a schválené od Apple), uživatelé Androidu nemají žádný problém stahovat aplikace z široké nabídky tržišť bez jakéhokoliv schvalování“. Websense se nezmiňuje o tom, že uživatelé iPhone jinou možnost nemají. A je velmi pravděpodobné, že pokud by měli, chovali by se úplně stejně.

Zdroj: “TOO POWERFUL TO FALL IN THE WRONG HANDS”