Samsung Galaxy SII – Aplikace (Screenshoty)

Samsung Galaxy SII lze bez váhání označit za aktuálně nejlepší mobilní telefon s Androidem, který můžete mít hned a bez čekání. Z pomyslné první příčky ho může vytlačit jenom nový Nexus (také vyráběný Samsungem), ale v některých parametrech je SGSII stále lepší. Pokud plánujete koupi mobilu s Androidem, SGSII je velmi dobrou volbou.

TIP: Tento článek je ze série článků věnujících se Samsung Galaxy SII. První články přinesou hlavně screenshoty a základní informace o Androidu a nabízených aplikacích, posledním článkem bude praktická “recenze”

SGS II je ještě více povedený než předchozí modely (telefon i tablet) od Samsungu, které JustIT.cz měl na dlouhodobé testování – viz Samsung Galaxy Tab – dva měsíce poté aneb 7″ je přesně akorátJaký je Samsung Galaxy S? A měnil bych za Nexus One?. Platí i to, že Samsung doplnil základní Android o vlastní modifikace – a to jak řadu aplikací, vlastní obchod s aplikacemi, tak nadstavbu pro lepší používání plochy (screenshoty viz Samsung Galaxy SII – Android (Screenshoty).

Základní Aplikace dodané se SGS II

Samsung tradičně doplnil Android o řadu aplikací a některé ze “systémových” dodává ve vlastní podobě, včetně velmi dobré nabídky widgetů na plochu (kalendářový widget patří mezi ty velmi povedené, například).

Na dalších screenshotech můžete vidět další nahrané aplikace, které byly použity při testování – SGSII má jednu velkou výhodu oproti starším modelům telefonů s Androidem – podstatně větší interní paměť. Na obvyklý problém, tedy nedostatek vnitřní paměti, tedy narazíte až opravdu hodně pozdě.

Jednou ze zásadních změn oproti základnímu Androidu je to, že se přehled aplikací “stránkuje” zleva doprava – osobně mi tento způsob vyhovuje daleko víc, než způsob použitý v čistém Androidu (shora-dolů). A druhá příjemná změna je, že aplikace nejsou tříděny abecedně, ale nové se přidávají “na konec”.