+1 knoflík, odpověď Google na všudypřítomný Like/Líbí Facebooku, byl oprávněně kritizován za nedostatky v rychlosti a případný vliv na stránky, ve kterých je zahrnut. Google čerstvě oznámil, že +1 je až 3x rychlejší

The +1 Button: Now Faster oznamuje dvě změny, které by měly vést k zrychlení webového prvku +1, který Google uvedl před několika měsíci. Až trojnásobné zrychlení by se mělo projevit bez nutností zásahů do implementace +1 na vašem webu.

Pokud chcete ještě lepší +1, tak můžete využít nově nabízenou asynchronní verzi – tak zamezí případnému čekání prohlížeče na natažení souvisejícího JavaScriptu, podobně jako je tomu v případě asynchronní verze Facebook Like/Líbí.

Návod a informace o +1 z doby několika dní po uvedení najdete v Google svůj +1 knoflík rozšiřuje i na weby, překnoflíkováno (aktualizováno).

Jak nasadit +1 do webových stránek

Nasazení +1 do vašich stránek je jednoduché, můžete využít Add +1 to your pages to help your site stand out a nechat si vytvořit potřebný kód.

Na stejném místě najdete dokumentaci, která se vám může hodit pro nasazení do redakčních a publikačních systémů.

Nejsnazší nasazení spočívá v doplnění <g:plusone></g:plusone> značky do místa, kde chcete nechat +1 vykreslit. Kouzelník na výše uvedené adrese vám pomůže určit odpovídající parametry. A na konec stránky (nejlépe, ale může to být kdekoliv za posledním výskytem g:plusone značky) umístit “aktivační” JavaScript – ten můžete (ale nemusíte) volat prostřednictvím https:// (klasické http:// bude fungovat rovněž).

Budete-li potřebovat na jedné stránce více +1 odkazujících na různé adresy (typické například pro titulní stránku blogu), stačí použít href parametr. Příklad:

<g:plusone href=”http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2017300″></g:plusone>

Pokud jste již +1 nasadili v původní podobě, je možná vhodné uvažovat o změně na asynchronní verzi – v principu by vám měla stačit pouze výměna “aktivačního” skriptu, který je zpravidla umístěn někde na konci stránky.

Na www.pooh.cz byla změna na asynchronní aktivaci čerstvě provedena.

Jak nasadit Libí/Like od Facebook do stránek

Pokud budete potřebovat návod na Like/Líbí či Send/Poslat tlačítka Facebooku – Návod: tlačítko fb:send pro webové stránky (tlačítko Send / Poslat) a Návod: fb:like (facebook Like Button) a jak na nějjsou přesně to co potřebujete.