Hry pro děti na iPad, více jak 150 tipů na hry pro iPad (Tipy a triky pro iPad)

iPad dokáže zaujmout vaše dítko nebývalou měrou, od dvou let výše, až přes dospělý věk. Her je nepřeberné množství, jen je najít. Přes 150 tipů na hry (převážně dostupné zdarma) najdete v tomto článku.

Necelý rok s iPadem, čtyřletý prcek, dospívající slečna a manželka – tihle tři soupeří o hry. Systém “sbírání” her je jednoduchý, několikrát týdně se v iTunes podívat na sekci Free a Grossing (zdarma a pravděpodobně rostoucí v české verzi) – pokud je tam cokoliv zajímavého zdarma, stáhnout. Poté se podívat a nechat si nebo zahodit.

A nezapomeňte, každý týden se řada her objevuje v mimořádné nabídce zdarma, případně za velmi nízké ceny (0.99 Euro například). Vyplatí se podobných akcí využít.

Po určité době budete muset začít vytvářet složky a hry seskupovat do nich – jedna složka pojme 20 her, takže prostoru na jedné ploše máte dostatek.

Smurf’s Village je obdoba nikdy nekončících her z Facebooku (FarmVille, CityVille, atd). Vesnička plná šmoulů potřebuje vaši pravidelnou pozornost, rozrůstá se, šmoulíci jsou interaktivní. A dokáží být mimořádně neodbytní. V mém případě se právě o tuhle hru perou všichni tři “ostatní” členové rodiny.

FarmVille by Zynga je skutečné FarmVille pro iPad. A pokud farmaříte na Facebooku, můžete vše propojit.

Gangstar: Miami Vindication HD vypadá jako hra pro dospělé, ale u čtyřletého jde nejspíš o nejoblíbenější hru na iPadu – výhoda jízdy po městě autem a řady dalších aktivit je zřejmá. Nesmírně ho baví. Existuje ještě i Gangstar: West Coast Hustle HD

Angry Birds HD Free, Angry Birds Rio HD Free Angry Birds Seasons HD Free paradoxně nezaujaly v rodině nikoho, jde ale o ověřený bestseller.

Build a Train budete potřebovat pokud máte doma malé dítko posedlé “mašinkami”. Nabídka je bohatá – Railway, Iron Horse Lite, Loco Railer Lite, Smoky The Train

GT Racing: Motor Academy HD FREE,  a řada dalších tomu podobných uspokojí dítka chtivé závodění a automobilů. Většinou jsou zdarma dostupné verze “omezené”, ale pro malé děti bohatě postačující. Pokračovat ve sbírání můžete u Drift Mania Championship Lite, Rally Crash for iPad.  Klasiku v podobě Need for Speed Shift a Need for Speet Hot Pursuit LITE také nevynechejte (některá z nich je určitě placená). Placený je i Shrek Kart HD.

Fashion Story by mohlo zabrat na holčičky a manželky (na tu mojí ano). Další návykovka ve stylu šmoulů, pouze situovaná do módního obchodu. Podobného stylu i náplně jsou různé další hry – City Story, Farm Story, Zoo Story, Tap Zoo

Talking Tom Cast 2 for iPad Talking Tom Cat for iPad, Talking Bunnie for iPad a další desítky tomu podobných aplikací jsou ideální pro  uplně malé děti. Animované postavičky reagují na dotek. A opakují co jim řeknete.

Mirror’s Edge for iPad od EA není zadarmo, ale je to zajímavá “skákačka”. Stejně tak není zadarmo SimCity Deluxe for iPad, ale ani téhle klasice byste neměli odolat.

Paper Toss HD Free dokáže zabavit na dlouhou dobu. Snažit se trefit s papírem do odpadkové koše … návykové.

Klasické “stolní hry” – Chess Free, Caro, Sudoku Tablet, Air Hockey Gold, TETRIS for iPad, Sudoku (HD)

The Settlers HD – FREE vám umožní vyzkoušet další klasiku. A pokud se vám bude líbit, EA má i plnou verzi, za peníze.

iEasyColor (bývalé Color Book) pokud chcete dítko nechat na ipadu malovat a zkoušet nové věci.

Fish Farm budete určitě potřebovat, kdo by nechtěl mít na iPadu akvárko.

World of Goo je hodně zajímavá hra, byť je placená.

Frisbee Forever se zalíbilo dospívající slečně, takže aspoň víte po čem sáhnout, pokud máte něco podobného doma.

Další hry hodné zaznamenání

Pokud chcete vidět kompletní sbírku více jak 150 her, zkuste následující screenshoty – jsou to všechny složky naplněné hrami.