Deus Ex hack, unikly e-maily a životopisy zájemců o práci

Krebs on Security dokumentuje hack společnosti Eidos Interactive, který zasáhl webové servery jejich největší hry, Deus Ex. Vedle obvyklé výměny hlavní stránky se do rukou hackerů dostaly e-mail a životopisy zájemců o práci. A za hackem podle všeho stojí Anonymous.

Hack způsobil odstavení www.eidos.com, www.deusex.com a uživatelských fór. Podle záznamů komunikace z IRC hackeři získali zhruba 9 000 životopisů  zájemců o práci u společnosti a zhruba 80 000 záznamů o uživatelích Deus Ex. Podle konverzace je možné, že došlo i k získání zdrojových kódů, ale není přesně známo jakých.

Za hackem stojí pravděpodobně Anonymous, nebo alespoň část Anonymous, která způsobuje v Anonymous rozkol (viz The hackers hacked: main Anonymous IRC servers invaded). Je možné, že hack je součástí vnitřních bojů – odpovídá tomu i neobvyklé zveřejnění skutečného jména hackera. Odtrhnuvší se frakce Anonymous prochází vnitřní válkou a Ryan Cleary byl “vyobcování” – údaje umožňující jeho identifikaci byly poskytnuty veřejně.

Zdroj: Anonymous Splinter Group Implicated in Game Company Hack