Blogger.com měl výpadek a nyní postrádá texty a komentáře

Pokud používáte www.blogger.com, blogovací službu Google, tak jste možná zaregistrovali kompletní výpadek. A následně chybějící blognutí i uživatelské komentáře.

Blogger.com přestal fungovat po standardní plánované údržbě, Google o tom poměrně detailně informuje na @blogger účtu na Twitteru, včetně omluv řadě uživatelů.

Thx for your reports. To fix issues stemming from our maintenance last night, @Blogger is going back into read-only mode. Updates to follow. (21:40, 12. května)

Náprava problému si prozatím vyžádala odstranění všech příspěvků za zhruba předchozích 30 hodin – znamená to tedy, že pokud kdokoliv v uvedeném období na Blogger.com cokoliv publikoval, je to prozatím ztraceno.

To get Blogger back to normal all posts since 7:37am PT on Wed 5/11 have been temp removed. We expect everything to be back to normal soon (9:25, 13. května)

Základní informace jsou dostupné i v Help fóru zde.

We are very sorry that users are unable to publish to Blogger right now. We have rolled back the maintenance release from last night and as a result, posts and comments from all users made after 7:37 am PDT on May 11, 2011 have been removed. Again, we apologize that this happened and our engineers are working hard to return Blogger to normal and restore your posts and comments. We will post a report once this work is complete.

-The Blogger Team