Jak vypnout automatickou změnu orientace displeje (Tipy a triky pro iPad)

Záleží na tom, jakou verzi iOS ve svém iPadu máte – v poslední verzi je možné si nastavit přepínač v pravé části jako zámek změny orientace displeje, tedy na funkčnost, která byla v iPadu dostupná na počátku. V několika předchozích verzích (iOS 4.2 například) to možné nebylo a zámek byl dostupný jenom jako součástí grafického rozhraní.

Změna ve starších (i aktuálních) verzích iOS – klikněte dvakrát na tlačítko ve spodní části, objeví se přepínač úloh, prstem vše posuňte směrem VPRAVO, dostanete se tak k nastavovacímu panelu. První ikonka vlevo umožňuje aktivovat zámek otáčení. Pokud chcete provést uzamčení v určité orientaci, musíte nejprve displej do příslušné orientace dostat, poté použít zamykací tlačítko.

Nastavení funkčnost tlačítka na pravé straně iPadu (novější verze iOS) – Nastavení -> Obecné -> Uzamčení rotace. Lze nastavit dvě funkčnosti – Uzamčení rotace nebo Vypnutí zvuku. V iOS 4.2 toto tlačítko funguje pouze pro vypnutí zvuku. V předchozích verzích fungovalo právě jako zámek změny orientace.