Jak se přepínat mezi běžící aplikacemi (Tipy a triky pro iPad)

Jakkoliv iPad nemá “reálný” multitasking (ve významu a provedení jako osobní počítače), stále je schopen spouštět více programů – chybí mu ale jakýkoliv koncept “oken”, nicméně přechod mezi aplikacemi je snadný.

Stiskněte dvakrát Home/Domů tlačítko (ve spodní části tabletu) – objeví se přepínač úloh (programů) se zobrazením všech aplikací, které právě běží. Lze jim posunovat, pokud je aplikací více než se vejde na šíři obrazovky. Aplikaci na kterou se chcete přepnout najdete a kliknete na její ikonu.

Zpět k normálnímu používání iPadu (bez přepnutí aplikace) se můžete dostat stiskem Home (ukončí režim ukončování aplikací) a dalším stiskem Home (ukončí přepínač úloh). Případně, ještě rychleji, kliknutím kamkoliv do plochy mimo přehled aplikací.

Pokud některou z ikonek aplikací podržíte déle, budete moci aplikace ukončit pomocí kliknutí na “-” symbol – ten se objeví v horní levé části ikony (u všech aplikací, právě jste se přepnuli do režimu ukončování aplikací, vyskočíte z něj stiskem Home).