Před zhruba dvěma lety Cisco koupila Pure Digital Technologies za 590 milionů dolarů. Dnes oznamuje konec produktu, včetně propuštění 550 zaměstnanců. A není to jediná změna, kterou Cisco chystá.

Flip, kamera s možností sdílení na web, končí. Cisco sice bude pokračovat v podpoře stávajících uživatelů v podobě služby Flipshare, ale to je všechno. 590 milionů dolarů lze chápat jako chybu, 550 zaměstnanců si může hledat jinou práci. To jen pro úplnou představu, že Flip není až tak “miniaturní”, jak by se mohlo zdát. Ke změnám dojde i v Home Networking aktivitách – Cisco je chce ziskové a využívající firemní síťovou infrastrukturu. Umi, spotřebitelský telekonferenční produkt, se přesune pod zodpovědnost firemní Telepresence části společnosti.

Končící Flip asi nakonec není až tak velkým překvapení. Původní CEO společnosti Pure Digital Technologie (Jonathan Kaplan) odešel z Cisco před několika měsíci. A dva roky po koupi se Cisco nepodařilo nijak Flip reálně využít – nejenom proto, že nástup chytrých telefonů znamená pro podobně jednoúčelové produkty značný problém. A v případě Flipu je některý z dnešních smartphone jasnou výhrou – nahrává, umí HD video a ještě navíc má podstatně širší a univerzální možnosti konektivity, sdílení i práce s videem.

John Chambers, CEO společnosti, počátkem tohoto měsíce oznámil restrukturalizaci – Cisco se soustředí na síťové hardware, kolaboraci, síťovou architekturu a video. Jak je ale vidět z oznámení o ukončení existenci Flipu, jde o “jiné” video, než spotřebitelské.