Seznam.cz koupil Global Inspiration (Stream.cz)

Česká jednička www.seznam.cz je 100% vlastníkem společnosti Global Inspiration, provozovatele internetové televize/portálu www.stream.cz. 50% podíl Miloše Petany, jednatele a zakladatele Global Inspiration, odkoupil Seznam.cz za neurčenou sumu.

Když jsme před třemi lety do v té době unikátního projektu Stream vstupovali, jako 50% vlastníci, věřili jsme, že se nám společně povede z něj udělat na českém internetu pojem. To, že jsme se nyní stali 100% vlastníkem Streamu, nám do budoucna otevírá možnosti více integrovat videoobsah do našich služeb a dále tento formát rozvíjet,” komentuje koupi Pavel Zima, generální ředitel Seznam.cz v tiskové zprávě.

Pavel Zima sice hovoří o období před “třemi lety”, ale Seznam.cz se pro Stream.cz stal záchranným kruhem v listopadu 2007. V únoru 2008 se Stream.cz dočkal výjimečné vzpruhy v podobě boxu na hlavní stránce Seznamu. Na návštěvnosti se to samozřejmě projevilo okamžitě, stejně jako podpora Seznamu, kterou Stream.cz získal od listopadu 2007 – do té doby byl návštěvnosti bezvýznamný a skomírající (detail viz tehdejší článek Vliv vstupu Seznam.cz do Stream.cz).Stream, Česká Televize, TV Nova (Zdroj: NetMonitor, RUest)Také díky spojení se Seznamem se Stream stal pátým nejnavštěvovanějším českým serverem. Což se stalo po čtyřech letech jeho existence! Toto žádný jiný projekt v posledních letech nedokázal. Dostali jsme se do extraligy českého internetu,” komentuje prodej Miloš Petana, vlastník společnosti Global Inspiration.

Seznam.cz v tiskové zprávě informoval, že pracuje na integraci Stream.cz do své organizační struktury, včetně personálního propojení obou firem. V tiskové zprávě zmiňuje také plány využít internetových videí více jako platformy pro prodej reklamy.
Stream.cz v roce 2008