OMG, LOL a FYI doplněny do Oxford English Dictionary Online

OMG (Oh My God), FYI (For Your Interest) i LOL (Laughing Out Loud) patří k desítkám emotivních zkratek, které zdomácněly na Internetu. Nově je už zná i Oxfordský anglický slovník, tedy alespoň ve své online podobě.

Zatímco lid internetový tyto zkratky používá bez nějakého toho “vědeckého” zdůvodnění, OED má pro jejich existenci a význam samozřejmě patřičně košaté odůvodnění.

The intention is usually to signal an informal, gossipy mode of expression, and perhaps parody the level of unreflective enthusiasm or overstatement that can sometimes appear in online discourse, while at the same time marking oneself as an ‘insider’ au fait with the forms of expression associated with the latest technology

Zajímavé je, že podle OED se první použití OMG objevilo už někdy v roce 1917, tedy ještě dávno předtím, než nějaký Internet vůbec začal existovat. LOL je poněkud mladší, počátky jsou vystopovány do roku 1960. FYI má počátky někdy v roce 1941.

Do OED is našlo mimochodem cestu i srdíčko,  (<3) – OED jej doplňuje jako “první použití angličtiny vzniklé skrz médium jako jsou trička a nálepky”.