The Daily: Indexed končí

The Daily: Indexed nabízející přehled obsahu The Daily na iPadu ve webové podobě končí. Andy Baio konec oznámil v How I Indexed The Daily. Mimo jiné také říká, že poté co viděl obsah The Daily, nemá v plánu si noviny na iPadu předplatit.

Andy Baio také vysvětluje, jakým způsobem vlastně svůj experiment realizoval a vyjadřuje překvapení a díky nad tím, že se nikdo z The Daily neozval s žádostí o vypnutí služby.

Získávání odkazů na veřejně dostupné články v The Daily Baio nejprve zkoušel realizovat pomocí odchytávání komunikace mezi iPadem a servery The Daily – aplikace používá zhruba 1.5MB velký JSON soubor, který obsahuje všechny potřebné informace. Komunikace je ale kódována, takže tudy cesta nevedla. Baio nakonec využil aplikace Charles, dostupnou pro Mac, Windows a Linux – ta umožňuje naslouchat veškeré HTTP komunikaci, včetně toho, že funguje jako SSL proxy.

Získaný JSON soubor Baio poté zpracoval jednoduchým skriptem napsaným v Pythonu – výsledkem byl potom HTML soubor, který mohl nahrát na Tumblr.com