Nokia Plan B se nekoná, hoax “znuděného inženýra” co pronikl až do médií

Nokia Plan B, www.nokiaplanb.com a @NokiaPlanB, vypadal tak reálně, že si získal pozornost médií, včetně těch největších a nejdůvěryhodnějších. “Velmi znuděný inženýr, který ve skutečnosti má rád svůj iPhone” ale nevydržel moc dlouho. Velmi brzy to vzdal.

Nokia Plan B se nekoná, hoax "znuděného inženýry" co pronikl do médií

“Devět mladých investorů” mělo stát za Nokia Plan B, ambiciózní aktivitou snažící se vyburcovat akcionáře Nokie, dostat se do vedení a radikálně změnit budoucnost firmy. Hlavně vyhozením Stephena Elopa a zaměřením se pouze na MeeGo. Nokia Plan B to dotáhl daleko, dokonce až do Wall Street Journal. Respektované a důvěryhodné finanční noviny uvěřily, stejně jako řada dalších.

A group of nine unnamed Nokia shareholders published a manifesto online Tuesday, dubbed Nokia Plan B, that sets out to counter the firm’s management at Nokia’s AGM scheduled May 3 in Helsinki. In addition to a call for the immediate dismissal of Elop, the .. (Nokia Shareholders Divided On Strategy View)

www.nokiaplanb.com než došlo k přesměrování na Twitter

“Devět mladých investorů” ve skutečnosti neexistuje. Pouze jeden nudící se “inženýr” mající ve skutečnost v oblibě svůj iPhone. Povedený hoax, který vydržel při životě necelé dva dny. A velmi pravděpodobně se stal inspirací pro www.nokiaplans.com. Ale to  už je jiná pohádka. A když už se budete plánům na záchranu Nokie věnovat, zkuste www.nokiaplanx.com