Apple Subscriptions spuštěno, dotkne se (nejenom) Kindle

Amazon připravuje Kindle pro Windows Phone 7Včerejší oznámení (Apple Launches Subscriptions on the App Store) o spuštění „Subscriptions“ služby v App Store bude mít vliv na další vývoj poskytování placeného obsahu v Apple produktech.  V kostce lze říci, že Apple velmi tvrdě tlačí na to, aby veškeré peníze za obsah procházel jenom skrz Apple. A Apple mělo svých 30% jistých. Ať už jde o iPhone, iPad či iPod a noviny, magazíny, časopisy či jakýkoliv další obsah.

Nový model a pravidla s ním spojená se samozřejmě dotknout Amazon.com (Kindle) a dalších prodejců e-knih – z Kindle aplikace bude Amazon muset odstranit odkaz na možnost nákupu knih na www.amazon.com a umožnit nákup knih v aplikaci pouze prostřednictvím App Store. Problém bude i v případné cenové nabídce – cena v App Store bude muset být menší nebo stejná jako na Amazon.com a pokud bude Amazon.com nebude moci nabídnout e-knihy „pouze“ na Amazon.com – Apple požaduje, aby v takovémto případě byla kniha nabídnuta i prostřednictvím App Store.

Podrobnější informace o Apple Subscriptions najdete na JustIT.cz v Změny v pravidlech poskytování placeného obsahu v Apple produktech.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s