Intel Sandy Bridge procesor má “kill switch”

Anti-Theft 3.0 technologie umožňuje vypnout procesor v zařízení, které bylo odcizeno. Nepotřebuje k tomu ani aby zařízení bylo připojeno k internetu.

Dokonce není potřeba aby zařízení bylo zapnuto, deaktivace procesoru je proveditelná prostřednictvím 3G sítě. Vlastník zařízení tak může nastavit procesor aby jej bylo možné deaktivovat v případě ztráty či odcizení zařízení.

Jakkoliv podobná funkčnost zní zajímavě, je velmi málo pravděpodobné, že by zastavila zloděje z případného odcizení údajů na pevném disku či v paměti ukradeného zařízení – nefunkční procesor sice neumožní zařízení zapnout, ostatní části zařízení ale postačí přemístit do jiného podobného zařízení. Problematickou se funkčnost stane v okamžiku, kdy se objeví první chyba v implementaci a procesor bude možné vypnout bez vědomí vlastníka.

Sandy Bridge (PDF) je kódové označení pro nový procesor, který by Intel měl představit v lednu na CES (Consumer Electronics Show) a který je následovníkem Nehalemu. Jde o první procesor, kde na jedné CPU je jedna miliarda transistorů. Nabízí řadu vylepšení, integrovanou grafiku, rychlejší zpracování a vylepšené bezpečnostní prvky.