“Ukázkové číslo pro ipad ZDARMA” v AppStore nicméně představuje 142MB, ze kterých je prý “přes 100MB” video (tedy aspoň mi to na Twitteru napsal Michal Politzer, jako argument k tomu, proč to musí být tak velké). Zvláštní je i svislé stránkování, absence prohlížení na šířku (prý proto, že “data pak zabírají ještě více místa a celá grafická úprava trvá dvojnásobnou dobu“).

Zvláštnosti ale pokračují – dojdete-li na obsah a podle zvyku chcete obsah “odsunout” doleva, nestane se nic. V průběhu čtení budete mnohokrát nadávat na zmatené ovládání – stačí mírný posun vašeho prstu při zahájení listování a místo zleva doprava se provede přesun zdola nahoru (případně opačně). Automaticky přehrávané video také moc nepotěší, zejména pokud jde pouze o reklamu na Živě.

Nepotěší ani obtížně čitelná tabulka (výsledky testů herních notebooků) – zvětšení textu není možné. A tak začnete mít pocit, že chlapci a děvčata z Computer opravdu “digitalizovali” svůj časopis do série statických obrázků, zabalili to do mírně problematicky ovladatelného prohlížeče a chystají se to prodávat.

Najdete v Computer pro iPad něco dalšího? Ne, ani základní možnosti sdílení, tak jak je zvykem u čteček roku 2010 – o nějakém tom Facebook či Twitteru si můžete nechat jenom zdát.

Nerozumějte tomu špatně – Computer pro iPad opravdu nevypadá špatně – vzhledově je špičkový. Bohužel problém je s čtečkou – má zvláštní ovládání, neumožňuje číst “stránku po stránce”, chybějící možnost “lupy” vede k nabízení obtížně čitelného textu “co se už nevešel na jednu obrazovku” a celkově to působí, jako když si někdo dal hodně práce s digitalizací do obrázků o pevné velikosti ale zapomněl na to, že by mohl využít něco dynamického. Computer pro iPad je tak dobrý začátek, ale možnosti iPadu nevyužívá.