Computer pro iPad nevypadá špatně

„Ukázkové číslo pro ipad ZDARMA“ v AppStore nicméně představuje 142MB, ze kterých je prý „přes 100MB“ video (tedy aspoň mi to na Twitteru napsal Michal Politzer, jako argument k tomu, proč to musí být tak velké). Zvláštní je i svislé stránkování, absence prohlížení na šířku (prý proto, že „data pak zabírají ještě více místa a celá grafická úprava trvá dvojnásobnou dobu„).

Zvláštnosti ale pokračují – dojdete-li na obsah a podle zvyku chcete obsah „odsunout“ doleva, nestane se nic. V průběhu čtení budete mnohokrát nadávat na zmatené ovládání – stačí mírný posun vašeho prstu při zahájení listování a místo zleva doprava se provede přesun zdola nahoru (případně opačně). Automaticky přehrávané video také moc nepotěší, zejména pokud jde pouze o reklamu na Živě.

Nepotěší ani obtížně čitelná tabulka (výsledky testů herních notebooků) – zvětšení textu není možné. A tak začnete mít pocit, že chlapci a děvčata z Computer opravdu „digitalizovali“ svůj časopis do série statických obrázků, zabalili to do mírně problematicky ovladatelného prohlížeče a chystají se to prodávat.

Najdete v Computer pro iPad něco dalšího? Ne, ani základní možnosti sdílení, tak jak je zvykem u čteček roku 2010 – o nějakém tom Facebook či Twitteru si můžete nechat jenom zdát.

Nerozumějte tomu špatně – Computer pro iPad opravdu nevypadá špatně – vzhledově je špičkový. Bohužel problém je s čtečkou – má zvláštní ovládání, neumožňuje číst „stránku po stránce“, chybějící možnost „lupy“ vede k nabízení obtížně čitelného textu „co se už nevešel na jednu obrazovku“ a celkově to působí, jako když si někdo dal hodně práce s digitalizací do obrázků o pevné velikosti ale zapomněl na to, že by mohl využít něco dynamického. Computer pro iPad je tak dobrý začátek, ale možnosti iPadu nevyužívá.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s