Yahoo propustí 4% zaměstnanců, více než 500 lidí

Zahraniční média si výrazně všímají očekávaného propouštění u Yahoo. Zhruba 560 zaměstnanců dostalo výpovědi.

Yahoo celosvětově zaměstnává 14 100 lidí. Současné propouštění je společností označováno jako “součást probíhající strategie pro nejlepší pozici Yahoo! za účelem růstu příjmů a navýšení zisků a podpory strategie dodávat odlišné produkty na trh“. Tiskové oddělení zdůraznilo, že Yahoo! “bude pokračovat v nabírání zaměstnanců globálně aby podpořilo klíčové priority“.

Today’s personnel changes are part of our ongoing strategy to best position Yahoo! for revenue growth and margin expansion and to support our strategy to deliver differentiated products to the marketplace. We’ll continue to hire on a global basis to support our key priorities.

Yahoo! is grateful for the important contributions made by the employees affected by this reduction.  We are offering severance packages and outplacement services to these employees.

Propuštěným zaměstnancům je poskytováno dvouměsíční odstupné a bonus. Yahoo vedle zaměstnanců podle všeho neprodlužuje ani řadu lidí, které “zaměstnává” pouze na bázi smluv. Odhady tak hovoří až o 10% snížení stavu zaměstnanců a smluvních pracovníků.

Yahoo, Facebook a Google v USA (Zdroj: Compete.com)

Yahoo se několik let potýká s problémy ačkoliv zůstává jedním z nejvíce navštěvovaných a používaných webů na světě. Yahoo e-mail je nejpoužívanější e-mail službou v USA. V roce 2008 Yahoo! odmítlo nabídku na koupi od Microsoftu za 45 miliard dolarů. Vlna propouštění je součástí plánu nové šéfky, Carol Bartz, na oživení a restart společnosti.