Hacknuté Twitter účty nejspíš souvísí s hacknutými účty Gawker Media

Masivní spam na Twitteru pocházejí z kompromitovaných účtů propaguje hubnutí a podle Twitteru samotného souvisí s nedávnými hacknutými účty Gawker Media.

Got a Gawker acct that shares a PW w/ your Twitter acct? Change your Twitter PW! Current attack appears to be due to the Gawker compromise.” doporučuje @spam účet Twitteru.

Pokud se z vašeho účtu šíří na Twitteru například text “I lost 9lbs using acai! RT This! http://aceinews2.com“, (adresa na konci tweetu má několik variant) tak je vcelku jisté, že byste měli urychleně změnit heslo ke svému Twitter účtu. A také se podívat, jestli náhodou nemáte nějaký ten účet na webech Gawker Media.  A pochopitelně, na odkaz v tweetu byste neměli klikat.  Variant textu šířeného kompromitovanými účty je poměrně hodně.

Twitter spam - Acai hubnutí

Mimo  změny hesla účtu je vhodné se podívat i na aplikace, které mají k vašemu účtu přístup.

Společnost Gawker Media o víkendu sice nejprve usilovně popírala jakékoliv hacknutí, ale později bylo hacknutí potvrzeno. Hacker či hackeři skrývající se pod přezdívkou Gnosi zveřejnili 500MB dat obsahující zdrojové kódy a hlavně jména a hesla zaměstnanců a všech, kdo na Gawker Media webech založili účty za účelem komentování článků. Součástí zveřejněných dat je i interní komunikace zaměstnanců společnosti.

Fuck you gawker, hows this for ’script kids?’” vzkázal hacker Gawker Media. “Your empire has been compromised, Your servers, Your database’s, Online accounts and source code have all be ripped to shreds! You wanted attention, well guess what, You’ve got it now!

Gawker Media provozuje velmi populární gadgetový web www.gizmodo.com, kulturní web www.jezebel.com a řadu dalších webů – weby jsou momentálně nedostupné, buď z důvodu odstavení provozovatelem, nebo možná jako další důsledek DDoS útoků.