Služba eKnihy Google je nyní dostupná ve Spojených státech

Služba eKnihy Google je nyní dostupná ve Spojených státech (tisková zpráva) Společnost Google dnes spustila ve Spojených státech novou službu eKnihy (Google eBooks), dříve známou pod názvem Google Editions. Jde o platformu pro prodej elektronických knih, která spisovatelům umožní snadněji nacházet čtenáře pro své knihy a čtenářům jednoduše vyhledávat, kupovat a číst si knihy na většině elektronických zařízení. Společnost Google usiluje o to, aby v roce 2011 mohla tuto službu uvést na trh i v jiných zemích.


Služba eKnihy Google umožňuje čtenářům vybírat a kupovat si knihy z Google eBookstore, anebo si je opatřovat u nezávislých partnerů z řad knihkupců. Ať už si elektronickou knihu koupí od Googlu nebo od jiného online prodejce, knihy se budou ukládat do online knihovny a budou přístupné z účtu Google.

Se  službou eKnihy Google mohou uživatelé číst knihy na různých zařízeních, od notebooků přes netbooky, tablety, smartphony až po elektronické čtečky knih. Pokud uživatelé využijí novou online čtečku „Google eBooks Web Reader“, mohou si elektronické knihy kupovat, ukládat i číst tzv. v cloudu (tj. uložené na internetu, nikoliv fyzicky v zařízení). Ke svým elektronickým knihám budou mít tedy přístup stejně jako ke zprávám v Gmailu prostřednictvím bezplatného, heslem chráněného účtu Google s neomezenou úložnou kapacitou. Vzhledem k tomu, že ke knihám bude přístup odkudkoli, nezáleží jaké zařízení pro čtení knih uživatelé použijí.

Služba eKnihy Google je nyní dostupná ve Spojených státech

eKnihy Google budou prostřednictvím bezplatných aplikací fungovat také na zařízeních s operačními systémy Android a Apple. U mnoha knih je možné zvolit font, velikost písma, režim čtení v noci či ve dne a řádkování, které uživatelům vyhovuje. I když produkt dosud nebyl uveden na český trh, čeští čtenáři mohou eBookstore navštívit a prostřednictvím aplikace Web Reader si číst knihy, které už nejsou chráněny autorským právem (volně dostupné).

Když byla v roce 2004 poprvé spuštěna služba Knihy Google, jako cíl jsme si vytyčili zpřístupnit na internetu informace, které se nacházejí ve všech knihách světa, a také, aby je uživatelé mohli dohledat a snadno si obstarat. Od té doby jsme do digitální podoby převedli více než 15 milionů knih od více než 35 000 nakladatelů, z více než čtyřiceti knihoven ve více než stovce zemí a ve více než čtyřech stovkách jazyků.