Ukradené či ztracené notebooky přijdou ročně na 2.1 miliardy dolarů

Studie 329 společností odhaduje ztráty způsobené ztracenými či ukradenými notebooky na 2.1 miliardy dolarů ročně, 6.4 milionu na jednu společnost.

Bezpečnostní experti na ztrácející se notebooky upozorňují i v souvislost s děním okolo WikiLeaks – ztracený notebook je velmi významný coby bezpečnostní riziko. A 86 000 notebooků ztracených za rok je vysoké číslo (viz studie společností  Intel a Ponemon Institute či Lost Laptops: More Expensive than you Think přímo na webu společnosti Intel). Do závratné částky je započítána řada nákladů a ztrát způsobených krádeží či ztracením – samotné hardware, náklady na výměnu, šetření ztráty, způsobenou další škodu, ztrátu produktivity i případné pokuty regulačních orgánů.

Studie zmiňuje, že v tříletém období je šance ztráty či ukradení 5 až 10%. Přitom čtvrtina chybějících notebooků je způsobena zloději, dalších 15% pravděpodobně způsobeno zloději a 65% se „prostě ztratí“. Třetina notebooků se ztratí při cestování, 43% mimo firmu, 12% při práci a 12% na neznámém místě.

Asi nepřekvapí, že u 46% ztracených notebooků byly jejich obsahem citlivá či důvěrná data a pouze 30% bylo nějak chráněno, 29% zálohováno a pouze 10% mělo nějakou ochranu proti ukradení.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s