Od listopadu to zkusíme “naostro” … ehm … v betě

Foto (C) Daniel Dočekal, 2008Čas vstoupit podruhé do stejné řeky? Proč ne. JustIT.cz už tu jako pokus jednou bylo. Zhruba před dvěma lety v podobě blogu. Patřilo k němu, stejně jako nyní, www.FeedIT.cz – místo kam padají tiskové zprávy v plném znění, tak aby s nimi bylo možné vhodně pracovat. Nové JustIT.cz v půdovních úvahách byl také stále blog – což narazilo na velký problém v podobě “najdi takovou WordPress šablonu, která bude vyhovovat.

Po prohlédnutí stovek šablon a vyzkoušení desítek (a neustálém zkoumání zda blog, ezin či zpravodajství) podob to nakonec dopadlo na šablonu jménem NewsWire od Theme Junkie (placená šablona). Je dostatečně jednoduchá (a je možné ji dostatečně snadno upravovat) a nabízí zhruba to, co by se od IT/C zpravodajského titulu dalo očekávat. Ano, chápete to správně – abmice  je mít dohromady IT/C zpravodajství – nikoliv IT/C blog.

Od pondělí 1.listopadu by tak JustIT.cz mělo začít “beta” (zkušební) provoz. Během prvního měsíce doladit šablonu (je nutné dořešit hlavní stránku, stejně tak jako stránku s článkem a řadu dalších věcí), provázat to lépe www.FeedIT.cz a www.BookZ.cz (ano, elektronické knihy zůstanou na samostatném webu). A možná spustit ještě nějaké menší “lépe zacílené” weby (ve stádiu vážné úvahy je “něco” věnované jenom Facebooku, kam by bylo možné dát hlavně desítky návodů a tipů/triků, které jsou k dispozici).

Pravděpodobně se ukáže, že stávající VDS nestačí, ale naštěstí je možné ještě upgradovat na vyšší kapacitu. A pokud by ani to nestačilo, bude možné jít dál – tedy na klasický vyhrazený server. Debian/MySQL/Apache a WordPress naštěstí dávají dostatek možností. Uvidíme, učit se nové věci je příjemné (zejména po letech strávených takřka výhradně v Internetu podle představ Microsoftu). A bez omylů a problémů se to neobejde.

JustIT.cz je spuštěn ve spolupráci s Tiscali Media, a.s. a portálem www.tiscali.cz, stejně jako oba zmíněné www.FeedIT.cz a www.BookZ.cz.