POZOR! Zloději z ITMIX.cz vykrádají cizí obsah a dávají to na vlastní web a twitterové účty.

Je to vždy trochu překvapení, když najdete vlastní fotku či vlastní texty na cizím webu.  Zejména když je to masové a soustavné. Tohle začalo objevením dvou účtů na Twitteru:

Někdo si založí účet (@ITmixCZ) a web. Tam krade obsah a fotky z jiných účtů a pak je vydává za vlastní, Žádný retweet, žádný zdroj, nic. Ještě si tam dá “Všechna práva vyhrazena”. Šmejdi. A protože jim to nestačí, tak to jde ještě na @ThomasHorkel #achjo

Není to ale ojedinělá aktivita. Na itmix.cz/author/kolotoc/ si prostě někdo zjednodušuje život tím, že vykrádá všechen obsah z POOH.CZ a vydává ho za svůj, včetně oblepování reklamy a komerčním využíváním.

2018-08-05 19_25_09-kolotoc, Author at itmix.cz _ Informační Náskok.png

Jak už to tak v podobných případech bývá, žádný kontakt ten web nemá. Doména údaje skryté. Kontaktní stránka je pouze formulář. Kontaktování přes Twitter žádná reakce.

Vykrádá se tam ve velkém Vyšší teploty mají zničující vliv na lidskou produktivitu je vykradené z TiscaliCustom Designed Keyboard Needs A Custom Made Metal Case z Hackaday.com (vše texty i obrázky). Hackerská skupina Carbanak funguje dál. Navzdory zatčení tří členů z Novinky.czSvět prohrává válku s globálním oteplováním, tvrdí The Economist z Lidovky.cz. No a Facebook a Instagram spouští omezovač aktivity na síti je vykradený z Computer Worldu.

2018-08-05 19_38_45-itmix.cz _ Informační Náskok - IT - Informace každých 30 minut, nejen o počítačí.png

PS: To vykrádání vypadá klasicky automatizovaně, takže tohle je napsané zcela záměrně aby se na onom webu objevilo.