Pravidelný občasník originálního humoru

chlívek FOTO

Raketoplán stoupá přes mraky. Příběh jednoho obrázku, co ukazuje něco co nikdy nebylo

Možná jste následující obrázek už viděli. Šíří se po sociálních sítích, najdete ji na snad stovkách webů. Social Media Guru ho používají jako patřičně motivační. Ukazuje zázraky techniky a lidského umu. Tedy, částečně ukazuje. Skutečnost je tak, že to je velmi povedená fotomontáž a není nic tajného, že to fotomontáž je. Její autor, Richard Silvera, ji vytvořil ze dvou obrázků a dívá se na ni krásně.

Nevěříte? The Sweet Escape obsahuje přímo vysvětlení od autora: This image is a composite of 2 pictures. the picture of the sky and clouds was taken by me from an airplaine, and the shuttle is a picture from NASA. Then the assembly was done in Photoshop & Ligthroom

Celé  je to zajímavé třeba i v tom, že pokud byste fotili raketoplán stoupající takto mraky, tak by to vypadalo podstatně jinak. A můžete to vidět třeba v Incredible Space Shuttle Picture: Is it Real?. Takhle optimálně vypadající fotografie je možná právě jako velmi povedená montáž - mraků a oblohy od Richarda SIlvery a fotky raketoplánu přímo od NASA: 

Chrám novodobého konzumu

Čím víc se na tu fotku dívám, tím víc si říkám, že se dívám do chrámu, ve kterém uplně náhodou je navíc i jméno hlavního božstva i božstva vedlejšího. Chrám novodobého konzumu.

Ale jen aby bylo jasno, byl jsem dnes v Alze vyzvednout dvě objednávky, trvalo to asi tak pět minut čekání na první, a další tři až pět minut na tu druhou. Nová výdejní hala Alzy v pražské Tržnici je velmi povedená a mají můj obdiv za to, jak rychle to tam odsýpá. Tak rychle, že jsem měl potíže vnímat ta čísla. A tak ačkoliv mě všichni strašili, že tam budu hodinu, tak jsem za nějakých těch deset minut byl odtamtud pryč i s krabicemi.

Umělecké akty žen? Jasně, třeba jako tenhle zcela odstrašující kalendář

Na www.milanholenda.eu/kalendar/kalendar.pdf najdete něco těžko uvěřitelného. Odstrašující kalendář. A na webu příslib "Umělecké akty žen". Snažil jsem se tam něco vkusnějšího najít, ale nějak mi to nešlo. Ale třeba je to prostě jenom moje chyba a nerozumím umění.

Foto - Veletrhy Esoterika, Biostyl, Ecoworld a Evolution

Od pátku do neděle (takže ještě stále máte šanci) probíhá na pražském Výstavišti čtveřice veletrhu - Esoterika, Biostyl, Ecoworld a Evolution. Malý výběr z fotek najdete v mém Picasa uložišti. Kupu dalších najdete na Facebook Stránkách veletrhů. Ta hlavní je ESO BIO ECO a lze se z ní dostat i na Stránky jednotlivých veletrhů.

Vítězové 5. ročníku soutěže Ringier Photo Award

Z jiného soudku než obvyklého, Ringier vyhlásil vítěze Ringier Photo Award. A protože se Stanislav Krupař umístil na hezkém třetím místě, tak vám právě tu jeho vítěznou fotku rád ukážu. Pro fotky a focení mám slabost.

Maďarský fotograf Zsolt Reviczky zvítězil v soutěži Ringier Photo Award 2010 se snímkem „Zrychlení“. Na druhém místě skončil snímek „Martin Mras, Corvatsch“ Švýcara Roberta Bosch, třetí příčku obsadila fotografie Stanislava Krupaře z českého týdeníku Reflex „Výcvik soukromé afghánské milice na spojenecké základně Shank v Logaru, Afghánistán“. Ringier Photo Award organizuje koncern Ringier již o roku 2006 jako soutěž nejlepších snímků titulů vydavatelství ze všech zemí.

Třetí příčku obsadila fotografie Stanislava Krupaře z českého týdeníku Reflex „Výcvik soukromé afghánské milice na spojenecké základně Shank v Logaru,

Foto: Design Blok 2010 a původní budova pražských Dopravních podniků

Design Blok 2010 se letos odehrává v bývalé budově pražských Dopravních podníků - kachlíkové monstrum na Vltavské je místem, na které mám vzpomínky z dětství. Paternoster, rozdávání vánočních kolekcí a strýček Jedlička, tak asi to lze nějak shrnout. Dnes budovu vlastní Orco, vlaje na něm jeho vlajka a budova je v dezolátním stavu. A rozhodně stojí za vidění. A možná za vytvoření skvělé mapy pro nějakou tu střílečku.

Pro Design Blok 2010 je to zajímavé řešení. A letošní Desing Blok je skvělý. Je nádherné vidět tolik nesmyslných hloupostí na jednom místě a poznat, že stále existuje spousta lidí, které baví si prostě jen tak hrát. Krásně hrát.

Popel padá

Výbuch sopky způsobí hladomor! Česká média opět ukazují svou novou tvář. Paradoxně to není klasický bulvár, který to začal. Ten jen převzal to, co se objevilo v ČTK. Zaujmou čtenáře a udržet se na trhu je zjevně těžké, tedy asi si to autoři podobných blábolů myslí, proto se uchylují k šíření nepodložených poplašných zpráv. 

Někdy je ale lepší se dívat na detaily než na celek. Nevím proč, ale fotka z dnešního dne se mi prostě líbí. Je v detailu. Ale pokud už se podíváte na celek, nijak zajímavý pohled to není. Zkusme se dívat na ty drobné detaily. 

Ústav

 

Praha, stará, opravdová, turistická - Kampa jó Kampa

Slunečná neděle, přijemných pár hodin na Kampě v příjemné společnosti a po dlouhé době s foťákem. Výsledek je kupička alb v Picasa. A pár fotek, na které chci upozornit.

Miminka znáte, lezou po Žižkovské věži. Co ale možná neznáte, je bronzová socha modlícího se muže, o které se mi nic víc nepodařilo najít. A co jsem také zatím neznal, jsou stovky zámečků se jmény, k teré najdete na plotu u mlýnského kola. Tušíte někdo odkud se tenhle nový zvyk vzal? (galerie Kampa)

Lenonova zeď se za dva roky hodně změnila - byl jsem tam naposledy v lednu 2008, hrozné jak ten čas letí - Praha, stará, opravdová, turistická - Lenonova zeď. Vypadá to, že jsem někde začal zase ztrácet roky života. A asi je dobré, že mi to došlo. Něco s tím zkouším dělat. (galerie Lenonova zeď)

Další galerie z dneška - Karlův most (rozkopaný. zúžený a nepříjemný), Staré město, Vltava (tradičně plná smetí, lodí a kachen), Petřín a Pražský hrad.

Helmut Newton

Helmut NewtonKde by byla fotografie bez Helmuta Newtona. Fantaskní a hlavně fetišistické fotografie tohoto fotografa jsou něčím, co byste si neměli nechat ujít.  Helmut Newton 400 photos jich, jak název napovídá, nabízí plné čtyři stovky. A je dost pravděpodobné, že jste některé z nich potkali na webu, aniž byste věděli, kdo se za nimi skrývá. Pokračovat můžete i na dalších místech - Pictures made by Helmut Newton či More Helmut Newton Photographs jsou vhodné varianty. 

Slavným se Newton pravděpodobně stal hlavně erotickými fotografiemi pro Vogue v období 1961-1981 - sadomasochistické a fetišistické podtexty zaujaly. Zajímavé je i to, že při práci pro americký Vogue procházely (v Evropě příznivě přijímané fotografie) cenzurou. Ale víc se toho nakonec můžete dočíst na Wiki v jeho hesle. A nezapomenout navštívit stránky jeho nadace.

 

Mrzne

Raining

 

Raining (HTC Touch Pro)
Raining - HTC Touch Pro mobilní foto

Kancelářská poezie

Office poetry

Foceno HTC Touch PRO

Here goes ... Open Space

 

Here Goes ... Open Space
Foto HTC Touch Pro

No nekupte to ...

Ruční mytí se slevou 400Kč ?!
Praha (Brumlovka), leden 2009, foto HTC Touch Pro

Velmi trvanlivé Danone

 

Velmi trvanlivé Danone

(minilmálně) měsíc staré Danone k dostání v pátek v Lidlu. Tomu říkám trvanlivost.

Siesta a jiné pobídky

Je to tak,  siesta nikoliv v pravé poledne, ale někdy před desátou ranní. A nikoliv někde na místě vhodném, ale klasicky na lavičce na Můstku. Bezďáků a ožralů se tohle místo prostě nezbaví a nezbaví :)

Siesta

Ale z jiného soudku, Vodafone prý svůj firemní časopis nabídne v internetové podobě. Okamžitě přiznávám, že vůbec netuším proč by to měl dělat a považuji to za zhola zbytečné. Považuji za zhola zbytečné firemní "časopisy" všech operátorů, nemá smysl jimi ani listovat a jediné kam rovnou míří je odpadkový koš. Trpí stejným syndromem jako zhovadilé letáky přikládané k účtům - nezaujmou, je to jenom hloupá reklama a jenom další ukázka toho, jak dobře operátor dokáže obrat zákazníka.

Možná, jednoho dne, se zákazníci operátorů proberou a uvědomí si, že mám jedny z nejdražších telekomunikačních služeb v Evropě. A že operátoři, stejně jako například elektrárenský ČEZ, na zákaznících nestydatě vydělávají. A ještě jim to dávají sežrat v podobě zbytečných firemních časopisů.

Může člověk mít virtuální klaustrofobii? Asi ano, protože jakékoliv malé prostory v 3D hrách mi nedělají dobře. Ale mě nedělají dobře ani klasické FPS střílečky - tam vydržím tak maximálně pět minut, začnu se potit, začne se mi točit hlava a jsem zralý tak akorát na to si na chvíli lehnout. A s malými prostory je to stejné, jakmile musí být kamera příliš blízko mé postavy, tak to není ono.

Dneska má TK Symantec a bude tam mluvit o antiviru a firewallu (zejména) pro domácnost (tedy kupodivu o modelech 2009. Trend roku je rychlejší a méně žravý antivir, rychlejší update s menšími velikostmi souborů a pochopitelně maximální využití toho, že jsme vlastně všichni skoro setrvale online.

Výstava fotografií Paříže vzbuzuje emoce

Výstava fotografií z okupované Paříže z druhé světové války je podle Reuters poněkud kontroverzní, pravděpodobně proto, že fotografie opravdu ukazují život opravdu příliš "růžově".  Pokud chcete vidět více fotografií, pokračujte sem.

Historické fotografie

Motýl

Motýl

Čert vi kolik osudů změnil motýl, kterého jsem potkal v neděli v pražské ZOO (další fotky tudy). Malý Kuba byl u vytržení z ledního medvěda, který u skla předváděl tak častý těkavý pohy hlavou zleva doprava a zpět. Bez zastavení, bez smyslu, pro povyražení návštěvníků. Co se asi honilo medvědí chlupatou hlavou? Co si říkal orel, který velkou rychlosti létal voliérou stále dokola? Zvířátka se Kubovi líbila, akorát musela být trochu větší a pokud možno se hýbat. Želvy, obávám se, považoval za nějaký kámen v trávě. A z netopýrů poletujících v novém pavilonu volně mezi návštěvníky měla hrůzu nakonec jenom Monika.

Chodím do pražské ZOO rád. Je skvělé sledovat jak se mění, roste a je čím dál tím lepší. 

Kouzlo okamžiku

Kouzlo okamžiku

Co dodat ... raději nic :)

Živel ...

Je čas pustit do světa novou fotku malého Jakuba (jelikož máme květen, tak to dělá 12+5 měsíců věku), který má opět další zajímavé období. Vztekací a živelné. Pokud není po jeho, dokáže se ukázkově vztekat. A také ukázkově ječet jako siréna :)

Malý pes ...

Tahle fotka asi vypadá tím lépe, čím větší si ji zobrazíte. Asi by mohla být trochu barevnější, ale taková je prostě realita. Malý pes ve velkém prostoru, v češtině ten název nezní zdaleka tak dobře jako v angličtině. Občas si tak připadám, jako třeba dnes, do ostrého provozu se měl co nevidět uvádět jeden velký web. Naštěstí nebude, protože obsahuje bezpečnostní nedostatky a desítky věcí, které bude lepší dotáhnout do konce, než se to pustí "na lidi". A čím déle jsem se uvnitř toho webu pohyboval, tím více jsem měl pocit, že jsem malý pes ve velkém prostoru.

Z nepříliš pochopitelných důvodů se tvůrci rozhodli pro strukturu, která místy měla až čtyři úrovně. Jako by nevěděli, že už hloubka tři je pro většinu lidí nepříjemná a nepraktická. Ale budiž, horší je, že se objevuje módní trend poslední doby, nedat návštěvníkům šanci zjistit jakoukoliv mailovou adresu a všechno odkázat na "formuláře" pro zaslání dotazy, připomínky, atd. Osobně podobné weby beru jako jasný vzkaz návštěvníkům. že dotyčná společnost prostě nemá zájem komunikovat. A když už komunikovat, tak rozhodně nechce nechat po komunikaci žádnou stopu ("cokoliv nám pošlete kdykoliv popřeme". Zvláštní mánie.

Všichni ti skvělí Čeští a Slovenští lidé (na DeviantART)

Za (stále) krátkou dobu mé existence na DeviantART jsem našel mnoho Čechů a Slováků, kteří ukazují spoust zajímavých fotografií, kreseb i jiných nádherných věcí. Jako malou poctu jejich příspěvkům jsem se vydal znovu skrz galerie těch, které jsem nalezl a přidal ke sledování. A zde je co jsem při druhém zkoumání jejich tvorby našel. Užijte si to stejně, jako jsem si to užil já.Pokud používate DA a chcete si celou sadu přidat :: [link] (snad jsem tam přidal opravdu všechny)

Vysavač, hadice a jiné dětské radosti

Jakub

Nejoblíbenější hračkou malého Jakube nadále zůstává vysavač. Je to první věc, po které se vrhá po příchodu domů. Nevím co ho tak láka na běhání po bytě s "T" dílem od vysavače s napojenou jednou rourou. Případně na tahání celého vysavače za sebou. Možná bychom ty kusy měli propojit a naučit ho vysávat :)

Rozbité auto má řešení. Vyměněná převodovka  je to, nikoliv poloosy. Velmi vtipné, takže už tam je další převodovka. Jak dlouho asi vydrží?

Včera jsem byl ve Strategii hodnotit reklamy. Sázel jsem tam dost "0", což je uplně nejhorší ohodnocení. Ale kupodivu jsem nebyl sám. Pár hezkých kousků tam nicméně k vidění bylo. Pokud chcete vědět jakých a jak jsem hodnotil (tisk, billboardy, internet a televize), tak budete muset číst další čtyři vydání Strategie.

Pro Lupu jsem na dnešek psal článek o tom, jak vlastně funguje Phishing a co se okolo toho děje. Po asi šesti hodinách psaní z toho vyšlo něco tak dlouhého, že to Aleš rozdělí na dvě části a vyjde to až zítra a pozítří. A mám 100 chutí k tomu dopsat ještě díl třetí, o tom jak se s phishingem (dá/nedá) bojovat.

Blue Screen of Death

Kouzelný nápad, Blue Screen of Death od IMustBeDead. Samozřejmě, pro jablíčkáře či linuxáky termín Blue Screen of Death (Modrá Obrazovka Smrti) vcelku nic neznemaná. Nicméně i oni mají něco podobného, třeba Kernel Panic (pokud to tedy lze srovnávat).

V každém případě, BSOD se stala svého druhu fenoménem a tak nějak i součástí kultury Windows. Prostě kdo kdy nepoznal tuhle modrou obrazovku, tak o hodně přišel. V radě případů opravdu mohla předznamenávat dlouhou a mnohdy i smrtelnou agónii - protože když už "dokonalý" operační systém uznal, že neví kudy kam a prostě se zhroutil, tak to zpravidla znamenalo něco dostatečně seriózního.

Jednu zaručenou B.S.O.D. mohu na svém stroji mimochodem vyvolat snadno - stačí spustit Routing and Remote Access Services, respektive nechat je spouštět při startu systému. Když na mě díky téhle službě vyběhlo BSOD poprvé, snažil jsem se najít nějaké řešení - bez úspěchu. Nakonec jsem to obešel. Když jednou za čas RRAS potřebuju, tak tu službu spustím až poté co všechno ostatní naběhlo.

V nových Windows už prý BSOD není (ehm, tak ve Vistách je prý stále stejně modrá, hehe). Škoda.

Fotohádanka - Shopping mall

Minulá fotohádanka byla klasickou neupravenou fotkou, obchod s obuví na fotce je opravdu ve Štěpánské ulici v Praze, hned kousek od Václavského náměstí a nápis na dveřích říká Obuv Zlín. A nějak se mi nepodařilo najít nic jejich vlastního na Internetu. Zajímavé.

Fotohádání jsem trochu zanedbal, takže je zde jeden originální návrat. Napravo je zmenšený pohled na Shopping Mall fotku, doporučuji se na ní kouknout na DevianArt (odkaz pod obrázkem), protože je tam vidět v podstatně větší podobě. Neumím říct zrovna proč, ale těch pár filtrů, které jsem na ní aplikoval, z původní fotky udělaly něco co se mi líbí ještě víc, než původní fotka. Ta docela dokázala zachytit velký rozměr nákupního střediska. Nemám tenhle nákupák sice nijak příliš v oblibě, ale je zajímavý tím, jak je provedený. A právě skrz použité filtry je to vidět v takovém nějakém scifistickém světle. Docela dobře by to mohla být odbavovací hala pro rakety do všech koutů galaxie. Bohužel není :)

Otázka pochopitelně je, který nákupák je na obrázku?

Direction WC a další kousky z "Wall" série

Tenhle obrázek by mohl být docela realistický k mé situaci od pátku do pondělního odpoledne. Ve skutečnosti je to prostě pouze jeden z obrázků, které bych mohl dát do seriálu označitelného jako "Wall" (zeď). Ultimetely Red Wall jsem myslím ještě na Pooh.cz nepoužil, Praha 009148 určitě ano (nicméně mě stále nepřestává fascinovat).  Podobných motivů "ZEĎ" mám ve fotogalerii roztroušených docela dost, a zjevně nejsem jediný, koho snaha zachytit něco zvláštního a většinou dost placatého láká. Ne vždy se to povede tak, jaká byla představa při stisknutí spouště.


( strana 1 z 17 ) Starší články >>> ( celkem článků: 508)