Pravidelný občasník originálního humoru

chlívek Bulvár

Neuvěřitelné bulvární zprávy bez smyslu, pointy

Ne, gumičky do vlasů se nevyrábějí z použitých kondomů. Je to jenom hoax

K ověření hoaxu stačí málo, třeba do Google napsat "cdc hoax hair bands china". Narazíte na podstatné množství textů, které se tento hoax snaží vyvrátit.

Bátorův "hacklý" Facebook aneb cirkulární definice blba

Ladislav Bátora - Facebook Profile FotoCestou z Litoměřic jsem se v rádiu bavil posloucháním o nové kauze okolo Bátory. Už zase něco napsal o Knížeti. Už zase to napsal na Facebook. A už zase to na jeho "uzamčeném" profilu viděl nějaký novinář, kterého má "čistě náhodou" v "přátelích".

A aby zase nepadala kvůli Facebooku vláda, tak přišel s geniálním vysvětlením, že mu prý ten Facebook někdo hacknul. A vedle Facebooku mu taky prý hacknul mail. Pak jsem dojel domů a volali z Práva, co že si o tom myslím. Nakonec to docela věrně zapsali do Senilní zednář Schwarzenberg, objevilo se na Facebooku Bátory. Je to podvod, tvrdí

A co že si o tom myslím?

„Vysvětlení celé věci je velmi jednoduché, když tedy budeme předpokládat, že pan Bátora je absolutní blb. Pak se mu může na účet dostat kdekdo: někomu řekne své heslo, používá hesla slabá. Osobně se ale domnívám, že pan Bátora je velmi inteligentní. Absolutně proto neuvažuji o tom, že se mu někdo na účet dostal. Kdyby tomu tak bylo, tak je to opravdu nesvéprávný blb, který se nedokáže postarat o své vlastní věci a který nemá co dělat v politice,“ řekl Právu počítačový expert a publicista Daniel Dočekal.

Ano, pardon, taková malá cirkulární definice. Bátora mi skutečně přijde jako inteligentní člověk. Akorát ta výmluva na hacknutý účet je dost laciná. Když už člověk něco řekně, měl by si za tím stát. A když už něco píše na Facebooku, tak je poněkud zvláštní z toho dělat Kauza a málem kvůli tomu pokládat vládu. Svědčí to bohužel o tom, že těm "nahoře" zjevně nejde o tuto zemi a nezajímá je, že dostali mandát od voličů. Jde jim v první řadě o peníze, to už víme. A v druhé řadě jsou jejich ega tak velká, že možná zastíní i ten mamon.

Mimochodem, cesta do Litoměřic po staré silnici (no prostě nemám dálniční známku) je krásná. Říp je nezapomenutelný kopec, sluníčko, krásné počasí, prázdné silnice, všechno zelené okolo. Možná by se ta banda tajtrlíku občas měla projet, přivádí to na úplně jiné myšlenky. Česko umí být krásné. Bez politiků by zjevně bylo ještě krásnější.

JXD Live ... počátky experimentu

Svět očima J.X.D. je malý experiment v rámci 20 let výročí Reflexu. Na videu můžete vidět první pokusy Jiřího X. Doležala o výrobu unikátního držáku pro mobilní telefon. Bude ho nosit na prsou a (zcela typicky) ukazovat svůj život a život okolo. Natáčel jsem to prozměnu přes Qik.com klienta na Google Nexus One. Ten taky umožňuje "online" vysílání, stejně jako Kyte.tv použité pro Svět očima J.X.D.

Dnes opět vládne Walburga

Rok se s rokem sešel a máme zde opět noc sv. Walburgy, do češtiny zkomoleno jako Valpružina noc. Proč ale právě dnes má být ono pověstné "pálení čarodějnic"?

Najhoršie výčitky sú tie nemé ...

Je zázrak ako sa rany hoja, tak už mi zavolaj, láska moja, nikto ťa nemá rád, tak ako ja, tak už sa nehnevaj, láska moja ...

Moc tě miluju ...

Zakladatel Wikipedia se rozešel s přítelkyní a navíc utrácel peníze nadace

Skandál otřásá základy Wikipedie, její zakladatel, Jimmy Wales, se za poněkud  bouřiivých podmínek rozešel se svou přítelkyní. Internetová a televizní celebrita se rozcházejí za doprovodu zveřejnění IM komunikace na známem ValleyMag (bulvár ze života internetových celebrit) a dražby zbytku svršků (možná i spodků) na eBay. A ve hře je i to, že nyní již "bývalka" Walese se s ním prý seznámila, když chtěla opravit "chyby" na její Wiki stránce. A Wales prý využil svého vlivu, aby "opravy" dopadly správně.

Ale to pochopitelně není všechno. Jimmy ještě navíc prý nekontrolovaně utrácel peníze z Wikimedia nadace - tu láhvinka vína za 300 a více dolarů, tu návštěv moskevských masážních salónů. Utrácel prý tak hodně, že mu nakonec firemní kreditku museli sebrat.

Takhle se to dělá. Že já hlupák na to ještě nepřišel.

Prapodivné dozvuky volby prezidenta aneb kdo je či není Gay

sasuke.380 . naruto by ~luviaheartLanger, Topolánek a Dalík – navštíví spolu gay club? je prý hyperbolickou reakcí na Paroubek spí s Rathem. Tato velmi zvláštní výměna názorů se odehrává na stránkách Aktuálně.cz.

 Dalo by se říci, že Aktuálně.cz má co chtělo, je zataženo do klukovin pánů Paroubka (první text) a Langra (druhý text). I takové je riziko, pokud si noviny na své stránky pustí nekontrolovatelné texty.

Je zvláštní jak dlouho přetrvává zvláštní stav politiky, do které se dostala volbou prezidenta. Nějak mi ne a ne dojít, proč mají oba pánové něco podobného zapotřebí. Ani jeden neukazuje, že by se dokázal nad všechnu tu špínu povznést a mávnout nad tím rukou.

Ilustrace, kterou jsem k tomu prostě musel přidat : sasuke.380 . naruto by ~luviaheart

Týrání malého Ondřeje sledovala superkamera

iDnes jede, den co den přináší alespoň jednu novou objevnou a unikátní zprávu týkající se týrání Ondřeje. Blíží se pochopitelně více a více Blesku, byť pravděpodobně nepřekoná několikaměsíční žití z mrtvoly Karla Svobody. Bulváru se už nicméně přiblížil tím, že zprávy o týrání Ondřeje vyrábí opravdu z ničeho a zjevně jenom proto, aby něco o kauze napsal a udržel své čtenáře v poklusu.

Týrání malého Ondřeje sledovala superkamera je toho perfektním příkladem. Nejenom že to byla "superkamera", ale dokonce unikátní, v česku těžko sehnatelná a "opatřená zesilovačem". Taktně je zamlčeno, že soused Bauerové "náhodou" sígnál z kamery chytil na "své superkameře" (pochopitelně také unikátní). Unikátní je i v článku uvedené, "Jeden svědek si dokonce myslí" ....

Ale aby bylo jasno, jeden příklad. Baby Camera je běžně dostupné zařízení (příklad) v ceně pod 2000Kč. Přes Google najdete těchto produktů desítky, ne-li stovky.

Anička neexistuje aneb kolik ještě překvapení nás čeká?

Zvláštní kauza. Zvláštní vznikem, ještě zvláštnější vývojem. Neméně zvláštní mírou žurnalistického zájmu, opravdu zvláštní tím jak dokázal probudit státní instituce k mohutným legislativním aktivitám. Jenže, Anička není Anička, Ondřej možná ani není Ondřej. A Hynek s Vilémem a Jarmilou už nevědí kudy kam. Vznikají jedna teorie za druhou, včetně té spásné, o Hnutí grálu. Prostě nějaká potrefená sekta by se hodila. Bohužel teorie založené na neověřených informacích mají malou životnost. Na druhou stranu, co takhle pár další teorií?

(1) někdy za pár dní z kanálu vyskočí Lukáš Kohout a vítězně vykřikne něco o tom, že nás všechny dostal. Václav Klaus k tomu pochopitelně řekne něco ve smylu "já to věděl, hmmm, ten dopis, hmmm, ten byl takový divný, hmmm"

(2) Anička opravdu nebyla Anička. Ve skutečnosti je to maskovaný mimozemšťan. Ten před pár lety ovládl nic netušící maminku a učinil si z ní nástroj s jehož pomocí zkoumal vše potřebné. Jenže pak byl náhodou odhalen, ovládání se přerušilo a proto musel mimozemšťan utéct okénkém z Klokánku

(3) Vše je to daleko horší a sahá to až do nejvyšších vrstev politiky. Možná dokonce mezinárodní politiky. Což by mimo jiné konečně vyjasnilo, z čeho vlastně ty ženy a jejich (ne)děti žily. Samozřejmě se nakonec ukáže, že týrané dítě je ve skutečnosti nemanželským dítětem vysoce postaveného předsedy vlády X.Y

(4) Všechno si to vymyslela média a žádný případ neexistuje

Hit: Vopíchat se jdi!

Terkel vyráží do kin zničit jazyk mladých Čechů :) Je to prý "dost hustá pohádka". Ona je "hustá" i kombinace dabérů: Kotek, Izer, Eben?

Výstava Bodies? Jen houšť

Jen houšť, žádné kapky, pořádný slejvák by to chtělo. Na té výstavě mě pohoršuje jenom jedno, cena 350Kč za vstupenku. Poněkud drahý výlet pro několikačlennou rodinu. Jde přitom o jedinečnou možnost vidět jak vlastně lidské tělo vypadá. Namlouvat si něco o neúctě k mrtvým? Neznáte snad "mrtvý prd ví"? Mrtvým je to už jedno. Buďto jsou mrtví a nic nevědí, nebo žijí život někde jinde a jejich původní tělo se jich už netýká. Takže ať to berete z kteréhokoliv konce, dopadá to pořád stejně.

No, až tam budete, zkuste se podívat jestli jedno z vystavených těl nemá v krku dírku. Spiegel totiž před nějakým tím měsícem přišel s informací, že jedno tělo právě takovou dírku má. A pochopitelně vše bylo dáno do souvislosti s oblíbenou metodou popravy v Číně.  A pokud se tam nedostanete, tak zkuste článek National Geographics. Anebo komentář Tomáš Němečka - Kdo chce vidět Číňany bez kůže.

I would do anything for love

Moje oblíbená pohádka o Krásce a Zvířeti ve stařičkém podání Meat Loaf. Jo, jo, to byly doby ...

Výstava Bodies a stížnost jednoho Radka Mikuly

Podle serveru iDnes.cz radnice zamítla stížnost jednoho Radka Mikuly, která se týkala kontroverzní výstavy Bodies v pražské Lucerně. Údajně se totiž nejedná o porušení zákona o pohřebnictví, jak se mylně domníval jeden Radek Mikula, protože nejsou vystavena mrtvá těla - lidské pozůstatky, alebrž exponáty. Zaujalo mě to. Být vrahem, postavím na tomto rozhodnutí radnice pro Prahu 1 celou svou obhajobu. Nevraždila jsem. Vyráběla jsem exponáty. Přece nemohu být jaksi odsouzena za vraždu, pokud jsem nevraždila (vyráběla jsem výstavní kousky) a neexistuje mrtvola (je to exponát). Ale možná se mýlím?

Osobně jsem přesvědčena, že vystavovat rozřezaná mrtvá těla v humorných pozicích je neetické, nevkusné a ostudné. Současně ale nesouhlasím s tím, aby byla tato "záležitost" zakázána. Když nejsou zakázány TV prasárny typu Výměna manželek, Jste to co jíte a další zrůdnosti o chůvách a tchyních (spolehlivě už jsem zapomněla jak se ta zvěrstva jmenovala) nevidím důvod, proč zakazovat očumování lidských ostatků? Sporné je jen to, že živí exhibicionisté s tím souhlasí, kdežto jak je to se souhlasem těch mrtvých Číňanů ... V podstatě mi to ale stejně přijde z jednoho soudku. Když voyaerismus, tak voyaerismus.

Btw. kdyby si nestěžoval jen jeden Radek Mikula, ale víc Radků Mikulů. třeba by uspěli lépe. Ale ano, já vím, že je to jen překlep. Ale pobavil mě, tak mně to nedalo, no ...

The Queens Drunken Naked Scots Guards

Jo, jo, když královská garda tančí, tak královnu bolí hlava. Polonazí strážci britské královny pod parou předvádějí taneční kreace na hit Twist And Shout od Beatles. A tančili tak dlouho, až jim The Scottish Sun zalepil přirození. Pokud se na to chcete na YouTube podívat, musíte být registrovaní (aby prý šlo ověřit, že je vám nad 18 :)

Dont worry, he will be back

Tak tohle mě opravdu pobavilo. A protože mám tendenci zapomínat a o tohle bych přijít v důsledku toho nechtěla, poctivě si ukládám Terminator and Jesus Parody. Pokud jste to náhodou neviděli, jukněte. Zvlášť scéna, kdy Terminátor likviduje Jidáše na tříkrát je skvělá.

Myšlenka dne

Subjekt A, jenž vyvíjí úsilí o vytvoření svislého či úklonného díla ústícího na povrch a determinujícího subjekt B, sám opíše dráhu ve zmíněném díle ústící.

(Lidová moudrost)

Blokáda hranic

"Tak nám Rakušáci v pátek zase zablokují hranice", vrčel kamarád Martin čtoucí zprávu Odpůrci Temelína připravují delší blokády na serveru lidovky.cz. "Blokování hranic je v praxi vyhlášení válečného stavu," rozvíjel dál myšlenku. "Proto vezmem sudlice a cepíny a půjdem jim tam v pátek rozbít držku," dokončila jsem ochotně za něj.

Blokují hranice a dobře dělají. Já kdybych měla houby co na práci, doma si nudou okusovala nehty a ze zoufalství nad tím, že není do čeho píchnout přemýšlela o tom, že si hodím mašli, také bych šla blokovat. Klidně i hranice. Je to totiž lepší než drátem do oka, že jo. Po zdařilé blokádě, když bych naštvala dostatečný počet náhodně projíždějících (vlastně mou vinou neprojíždějících) řidičů, kteří za Temelín můžou zhruba tak, jak prababička Jozefka za lenost medvídků koala, bych se spokojeně odebrala domů. Tam bych si posvítila elektřinou z JE Temelín, uvařila bych si večeři na elektřině z JETu, vykoupala bych se ve vodě ohřáté elektřinou z JET, vytáhla bych si z lednice pivo, vychlazené elektřinou z JET a podívala bych se na zprávy v TV (která též samozřejmě funguje díky elektřině z JET) na to, jak mi to odpoledne na těch hranicích slušelo.

Jestli oni ti Rakušáci přece jen nechodí blokovat blbě. Kdyby chodili například okupovat úřad vlastní vlády a chtěli, aby přestalo Rakousko produkci jaderné elektrárny Temelín kupovat, tak by pro svou "bezpečnost" udělali asi podstatně víc. Jen jestli  by k tomu nemuseli také začít svítit loučemi, koupat se v potoce, vařit na ohništi ...

Myšlenka dne

Chytrá žena má milióny nepřátel - všechny hloupé muže.

(Eschenbach)

Počítačové hry vychovávají vrahy

Už jsem začala váhat, jestli je bulvár v pořádku, když po masakru na Virginské polytechnice v rámci tradice neobvinil z neštěstí Counter Strike. Ten je takový splachovací, dá se na něj svést prakticky cokoliv. Ale samozřejmě lze obvinit počítačové hry jako celek, to je prostě IN.

Dnes jsem mohla zajásat - je v pořádku. Bleskově nezklamalo a vaří z vody pod titulkem Vychovávají počítačové hry vrahy?. Zamrzelo mě jen, že redaktoři opominuli fakt, že se jednalo o jihokorejského studenta. Z toho šlo totiž udělat ještě i zavářku. Není tajemstvím, že právě v Jižní Koreji jsou utkání v počítačových hrách přenášeny dokonce celoplošnou TV a mají hned několik programů, kde vysílají klání v PC hrách 24 hodin denně. Je pravda, že onen střelec si toho asi moc neužil, protože žil od dětství v USA, ale to je přece zanedbatelné:)

Teď nám to ještě musí oznámit naléhavým tónem redaktor některé z našich bulvárních TV (včetně ČT), vytáhnout nějakého chudáka psychologa, který se bude vydávat za "odporného" poradce (nebo opačně?) a odborně PC hry označí za "možný spouštěcí mechanizmus" a můžeme to ukončit.

BTW. všimli jste si, jak lidé stále méně na podobné "jatečné" zprávy reagují?

Myšlenka dne

Koupit psa je jediný způsob, jak získat za peníze lásku.

(G.B. Shaw)

Večerníček na odstřel

Za tepla hlásím všem skrytým i zjevným myslivcům a mysliveckým sympatizantům, že ta Česká televize si fakt nedá pokoj. Po nedávném skandálu, kdy ostudně kompromitovala v očích dětí i celé veřejnosti české myslivce ve Večerníčku Madla a Ťap, dnes bezostyšně uvedla (opět v rámci Večerníčku) pohádku z cyklu O víle Amálce epizodu, kde myslivec svévolně a záměrně postřelil ženatého srnečka a zranil mu nožičku. (Léčebný materiál přinesl až na hrubý nátlak sršňů).

To už nejde odbýt jen prohlášením:
"Jsme přesvědčeni, že z psychologického hlediska musela tato část seriálu zanechat v dětech dojem, že myslivci jsou jako skupina špatní lidé, pro které jsou podobné skutky normální. Diváci tak dostali zcela nekorektní informaci, která velmi hrubým způsobem dezinformuje veřejnost a dle našeho soudu nepatří do veřejnoprávního média. Především u dětí, u kterých se teprve vytváří systém hodnot, hodnotových orientací a názorů na okolní svět, je velice důležité překládat informace nezatížené předsudky."

Myslím, že je na čase, aby jednatel Českomoravské myslivecké jednoty Jaroslav Kostečka zavelel a nechal odstřelit Večerníčka, vílu Amálku, ředitele České televize a kompletně Radu pro rozhlasové a televizní vysílání v uvedeném pořadí.

Myšlenka dne

Blbnutí je pro moudrého ten nejlevnější druh rekreace.

 (Mark Twain)

Myšlenka dne

Nelze-li něco vysvětlit pomocí Murphyho zákonů, pak TO neexistuje. Pokud TO navzdory výše uvedeném existuje, ignorujte TO.

(aTeo.cz)

Hraní počítačových her škodí (zdraví?)

Tak prý:

Lednový výzkum vedený mezi 1100 hráči ve věku 8 - 18 let zjistil, že závislí hráči mají ve škole horší známky než jejich vrstevníci.

Píše Jan Handl na digiwebu.

Ještě že už nechodím do školy. Mít horší známky než mí vrstevníci - to bych nerozdejchala :)

Quo vadis KDU-ČSL?

Kam kráčíte, lidovci? Na porážku?

872 x Paroubek

"Je náš!!!"

Zařvala má kamarádka Lenka, klinická psycholožka a má spolubojovnice z dob, kdy jsem se i já naivně domnívala, že bych se tímto oborem mohla živit. Nemohla. Nemám dostatek trpělivosti a zřejmě bych ty pitomce liskala. A v případě těch skutečně nemocných bych velmi brzy skončila stejně jako oni. Ostatně, každý, kdo měl s duševními obory nějakou zkušenost ví, že psycholog (psychiatr) se od pacienta liší jen tím, že má klíče.

Nicméně kamarádka Lenka těmito slovy zajásala dnes ráno u kávy nad článkem v iDnes O Paroubkovi vyšlo 872 stran na křídovém papíře. Myslím, že se Lenka nemýlí. Je jejich.

A myšlenka dne:

Hloupost je cosi neochvějného. Všechno, co na ni zaútočí, na ní ztroskotá.

(Gustave Flaubert)

Myšlenka dne

Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň, pomni, že není možné mýlit se schválně!

(Seneca)

Myšlenka dne

Neuskutečněné sny nikdy neznamenají tragédii. Jak často se zato mění v tragédii sny uskutečněné.

(Stanislaw Dygat, polský spisovatel)


( strana 1 z 17 ) Starší články >>> ( celkem článků: 492)