Pravidelný občasník originálního humoru

Ahoj vol....iči

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 3.12.2004

Pokud se vám chce zvracet už teď, vůbec tenhle článek neotvírejte. Obsahuje to "nejlepší" z vládní kuchyně z poslední doby. Je to na ... Neotvírejte to!


Abych nemusel napínat vaše mozky příliž, nepůjdeme v čase dál než tři měsíce. Zkuste si vzpomenout... Na piedestal byli postaveni "naši policisté" a bylo jim slibováno. Pak ještě postavili tamtéž naše hasiče a i těm slibovali. Slibovali nový zákon, kde tím nejdůležitějším byl růst mezd cca o 8K.

Nejsem policista ani hasič, jen malej chlupatej pupik. Tak jsem si pokládal takovou "blbou" otázku: "Kde na to chtěj, pro Boha, vzít?" a v případě té první skupiny státních zaměstnanců i "Proč? Za co?"

Pak se objevili plakáty s Hezkým Hochem co to myslí upřímě. Koukal na mě snad uplně všude. Kolem dálnice, když jsem jel do práce, kolem chodníků když jsem šel z práce, otevřel jsem noviny - Upřímnej Standa, otevřel jsem časopis - Standa SocDemokrat... Musím říct, že jsem se bál si k večeři otevřít konzervu s bambusem. Co kdyby...

Slibovalo se tak dlouho a hodně, že se ozvali i učitelé, doktoři, jejich sestry... Pak i jejich bratři a bratři bratrů, teta, bratranec... Celý národ chtěl přidat. "My" si to zasloužíme!

Pak přišlo "Svobodné Dolby", zahučelo, znělo to jako splachování na záchodě a spláchlo to upřímný úsměv Hezkého Hocha do ... mísy i s jeho sociálně demokratickým cítěním... Jak to vím?

Jednoduše. Ano, na mzdách se přidalo. Ale hádejte komu! Ano, správně, chlapci (a děvčata) správně pochopili co znamenal "ten zvuk" od Dolbyho, správně si spočítali kolik času politického života jim zbývá a rozhodli se býti sociální především k sobě.

Hezký Mašinfíra nám poněkud ztichnul, o to víc o sobě dává vědět jeho Čiperná Podnikatelka. Škoda jen, že v obchoďáku na Smíchově neudělali širší dveře. Mohla by nakupovat rovnou z auta. A že vám to auto přejelo nohu? Vaše chyba. Zaplatili jste jí ho. Zaplatili jste i řidiče, který jí vezl a dokonce i toho ramenatého chlapa, co jí otvíral dveře. Je tak sama... A Standa pořád schůzuje...

To jiný hezký chlapec - říkejme mu Mladý Revizor podle jeho předchozího zaměstnání revizora ČSAD - je jiný kádr. Fotky jeho řítícího se vozu z Tábora přez dvě plné čáry, protože silnice je plná "plebsu", na snídani do hotelu na "Václavák" jsou už starou záležitostí. To už nudí...

No ale teď.... Protože pan Revizor je v kontrolách nejlepší, jedním z jeho prvních kroků na Ministerstvu pro Místní Úplatky bylo zrušení sekce finanční kontroly. Tak se nedivte.

Divíte? Zvracíte? Ale to je mi líto... Nicméně já vás varoval. Hned v úvodu. Ale to jako když hrách na stěnu... Ale zas je větší naděje, že si to budete pamatovat až do datumu dalšího "Dolby", jste přeci voliči, ne? A nebo že by ta přípona měla být ...ové?|
Poslední změna : 3.12.2004 13:12, Vytvořen : 3.12.2004 13:09, Vydán : 3.12.2004, 7463x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích