Pravidelný občasník originálního humoru

Dotýkej se mě, Stando!

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 17.8.2004

S naším novým panem premiérem rozhodně nebude nuda jako v Brně. Jeho "dotyků" nebude ušetřen nikdo. Sliby, cukr a nafouknutá ženská od Koalů...


Jak jistě skoro všichni víte, tenhle čas zralých rajčat nazývají mnozí okourkovou sezónou. Slovo "skoro" je zde proto, že nedávno jsem musel jedné mladé inženýrce od východních sousedů vysvětlovat cože tenhle "zahrádkářský" výraz vlastně znamená. Pochopila to až když jsem provedl podrobnou specifikaci procesu jazykového odvození včetně grafického znázornění.

Takže každoročně se touhle dobou nic neděje, všude je mrtvo, noviny vytahují vraždy z vilnosti, žraloky na plážích, UFOuny nad městem, snižování daní (a podobné blbosti - podle stupně své bulvárnosti). Je horko a "všude chcíp pes". Ne však letos.

Letos hned na začátku léta padla vláda a začaly politické tanečky. Nejdřív padlý Pidla dojemně vysvětloval, že on nikdy, nikde, nijak a za žádných okolností chybu neudělal, potom to vysvětloval tvrdošíjně a nakonec už jen trapně. (Později dostane vejminek v Brutálním Selu a začne se znovu usmívat. Ale - nepředbíhejme). Padnul Pidla a ... nastalo NikdyKde.

Politické tancování začlo svižně, v rytmu rock'n'rollu. Duněly bubny bijící na poplach a lid už skoro chystal občanky aby zjevil svoji vůli. Přišly PředPrůzkumy a družstvo Modrých ptáků přitvrdilo rytmus. Chtěli přejít na "hevymetal". Jenže i družstvo Růžových umí číst (i když jen někteří a jen něco) a v úleku nad hrozící ztrátou postavilo na pódium Hezkého Standu. A sálem se neslo: "Stando jeď!"

A Hezký Standa jede. Tu naplnil přední stránky novin obrázky své Hezké manželky a ještě Hezčejší dcerušky (jak hezoučká, jak slaďoučká, pozor, nešlápněte do cukru!), tu zadupal na Ošklivé Čektaře silou zasahové jednotky, tu se nechal vyfotit (s dceruškou. Oh jak roztomilé dítě!) u bílého gazíku co ho ani ruční granát nerozbije...

Standa jede. Nezopakoval chybu svého předchůdce a s přátelským objímáním mu sehnal hračku, aby se na něj nezlobil. Pěknou prodejnu suvenýrů včetně modré vlaječky s hvězdičkami v dalekém Brutálním Selu. Komu tam bude nový trafikant Pidla prodávat není úplně jasné, protože kupujícím nebude rozumět ani slovo, ale hlavně že bude dál, než na Vysočině. Protože uklízet předchůdce na Vysočinu se krutě nevyplácí. Standa to ví. Pidla už to ví taky, ale pro něj už je pozdě. A tak zatímco ostatní z družstva Růžových sedí dál u svých korýtek pěkně v teple, doma, Pidla balí pyžamo... A Standa? Ten jede.

Sezval si celou Koalici (Koalu nechal doma - že prý málo pije) a řek: "Co bylo to bylo, vod teďka jsem premiér". Lusknul prsty a kapela přešla na valčík. Raz, dva, tři, raz, dva, tři, slí-bí-me, slí-bí-me... Přídavky, půjčky, byty, práci, důchody, růžovýho slona, mirákl všech miráklů a ještě jeden zázrak k tomu. Nikdo se nestará kde na to vzít, to se špatně poslouchá a je to příliš zodpovědné. A lid to nudí. Studí.

Na co starosti. Zavoláme PánaBoha na pomoc, zavoláme i Rádopravou stranu (ta bude mít sice největší problém se zasedacím pořádkem Německého šaška, ale co bychom pro korýtko nepřekousli). A milá koalice sílí, hlavně svaly na mluvidlech a už je to tady, už se cítí jako KoaLvice, těš se, "Modrej ptáku"...

Těšíme se všichni. Myslím si, že dva roky jsou dost času na to, aby ze sebe "Hezký hošan" udělal trotla i veřejně a odešel se "historicky znemožnit". Ono ne vše v tonhle absurdistánu se dá vyřešit v přítmí parlamentního baru při zákulisním handlu. Občas je potřeba umět i něco víc.

Takže: "Stando, jeď!" Smetiště dějin už je blízko.|
Poslední změna : 17.8.2004 10:13, Vytvořen : 17.8.2004 10:13, Vydán : 17.8.2004, 7753x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích