Pravidelný občasník originálního humoru

Twitter Counter (@thecounter) hacknut a zneužit k šíření spamu na populární účty

Autor chlívek (Bezpečnost) - vydáno 19.11.2016

Jako vždy platí, že si musíte hlídat kterým aplikacím dáváte přístup k účtu a rozhodně nedávat práva k zápisu "službám", které je rozhodně nepotřebují.


Spammerům se podařilo zneužít pro spam řadu populárních účtů na Twitteru. @PlayStation, @Viacom, @XboxSupport, @NTSB, @TheNewYorker, @TheNextWeb, @ICRC, @shazam, @theeconomist či @Money začaly náhle zveřejňovat spam. Zajímavé a podstatné na tom je, že k tomu došlo přes hacknutou službu Twitter Counter (@thecounter). Což je služba poskytující statistiky účtu, která jak už to tak bývá zcela nepochopitelně vyžadovala práva zápisu. Jako vždy platí, že si musíte hlídat kterým aplikacím dáváte přístup k účtu (viz Kontrolujte si jaké aplikace mají práva k vašemu účtu na Twitteru) a rozhodně nedávat práva k zápisu "službám", které je rozhodně nepotřebují. 

Twitter Counter (@thecounter) hacknut a zneužit k šíření spamu na populární účty

Račte tedy velmi rychle pokračovat do Nastavení -> Aplikace a pokud tam najdete Twitter Counter, tak doporučuji urychleně odebrat. Útočníci pravděpodobně hack této služby využili pouze k zveřejnění spamu na známých účtech, ale mohli to udělat se všemi účty, které daly této službě právo zápisu. A když už tam budete, tak neuškodí odebrat všechno co už nepoužíváte, zejména pokud jde o aplikace mající přístup pro psaní (zapisování).

Twitter Counter (@thecounter) hacknut a zneužit k šíření spamu na populární účty

K hacku více informací v Spammers compromised Twitter accounts for @PlayStation and others a bohužel v době psaní tohoto textu se Twitter Counter neobtěžoval s varováním uživatelů. Ani slovo na jejich Twitteru, ani slovo na jejich webu.

Co se případného užívání služeb podobných Twitter Counter týče, tak je dobré používat i poměrně snadné bezpečnostní opatření. Jednorázově  je použijete tak, že jim dáte potřebná práva, zjistíte si potřebné informace a poté práva opět odeberete. Tohle můžete udělat kdykoliv znovu a znovu.

Štítky : Bezpečnost, Hack, Twitter, Twitter Counter, Sociální síť, Sociální sítě, Kompromitace, Twitter Aplikace, Spam
Poslední změna : 19.11.2016 09:47, Vytvořen : 19.11.2016 09:47, Vydán : 19.11.2016, 3200x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích