Pravidelný občasník originálního humoru

Seznam Zprávy poněkud neumí retweetovat

Autor chlívek (Reklama, média,marketing) - vydáno 9.10.2016

Vysvětli někdy Seznam, proč se jim to nepodařilo uskutečnit onu slibovanou živou předvolební diskuzi? A co budou dělat s naštvanými politiky?


Takový trochu zvláštní tweet od @Seznam_Zpravy: "Diváci nás vidí: vysílání @Seznam_Zpravy díky chybějící technice vypadá jako Česká soda. Ale není díky @jindrichsidlo plné chucpe jako ČT24".

Trochu vypadá, jako že si tamní správce chtěl ulevit na soukromém účtu. Ve skutečnosti jenom neumí retweetovat, protože tohle měl být retweet původního tweetu od @Nikolaho (což je Nikola Hořejš, aktuálně Rekonstrukce státu). Čímž se to poněkud změnilo ve vyjádření samotného @Seznam_Zpravy a jako takové to budou příjemci chápat.

Asi je vhodné správci @Seznam_Zpravy připomenout, že pracuje pro společnost, která má dost peněz na to, aby ji žádná technika nechyběla a už vůbec by ji neměli chybět schopní lidé. Skutečnost je ta, že tady nejspíš opravdu chybí oboje a chtělo by to lepší výběr materiálu k retweetu (a hlavně to skutečně retweetnout nebo citovat, viz například Twitter for dummies. Tweet, odpověď, zmínka, přímá zpráva aneb jak se tvoří tweet), protože tohle nic dobrého neudělá. Včetně toho, že retweetovat něco co klasiky kope do ČT24 v tomto případně opravdu není profesionální.

A ještě jedno poučení by tu bylo, ten nepovedený retweet je starý přes 14 hodin. Za tu dobu se pod ním objevily dost nepříznivé reakce a všimli si ho i novináři. Je sice dobře, že nebyl nenápadně smazán, ale není dobře, že tam nikdo nenapsal, že se jim "nepovedl retweet". Na druhou stranu je ale dobře, že Seznam konečně dělá nějaké ty sociální sítě. Po těch mnoha letech co je odmítal a dělal, že neexistují.

A když už jsme u té profesionality a zpráv. Vysvětli někdy Seznam, proč se jim to nepodařilo uskutečnit onu slibovanou živou předvolební diskuzi? A co budou dělat s naštvanými politiky, které na to nalákali a pak se nic nekonalo?  

PS: Při pohledu na záhlaví Seznam Zprávy to vypadá, že nemají ani peníze na slušného grafika. 

PPS: Díky říkáme, když za to můžeme poděkovat. Tam kde ne, musíte použít jiné slovo. Ale to už nejde za Seznam Zprávy. Ale je možné, že to bylo myšleno "ironicky". Pak by ale bylo lepší to dát do uvozovek, protože v textu se ta ironičnost poznat nedá. 

DODATEK 12:46 -- v 12:04 se pokusili o nápravu, odpovědí ne tweet původního autora. Dost divnou odpovědí, protože "zapomněli zmáčknout RT" ale zvládli copy-paste a ještě doplnění cizího tweetu. Věru zvláštní vysvětlení.

Štítky : Komunikace, Seznam.cz, Twitter.com, Twitter, #fail, Seznam Zprávy, Retweet, Zpravodajství, Noviny, Novinařina, Sociální sítě, Sociální síť, TV, Televize
Poslední změna : 9.10.2016 12:48, Vytvořen : 9.10.2016 08:00, Vydán : 9.10.2016, 3647x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích