Pravidelný občasník originálního humoru

Roky starý facebookový hoax opět ožívá. Víte jak poznáte typický hoax? Chce abyste ho kopírovali

Autor chlívek (Bezpečnost) - vydáno 4.10.2016

Až tedy zase narazíte na někoho kdo vkládá na Facebook podobné kraviny, nic neřešte a prostě ho okamžitě vyhoďte z přátel.


Už řadu let žije na Facebooku níže uvedený hoax. Potkat se s ním můžete čerstvě v češtině, protože neznámo proč opět ožil. Najít ho můžete na tisících profilů na Facebooku z minulosti, včetně ukázek extrémně hloupých správců firemních stránek, kteří ho také zveřejňují. Má pochopitelně původní verzi v angličtině a šíří se i řadě dalších jazyků.

Nevěříte? Ve Facebook Pirates se o totožném hoaxu píše v roce 2012:

WARNING!! Some hackers are now taking your profile picture and your name and creating a new FB account. They then ask your friends to add them. Your friends think it is you, so they accept. From that moment on they can say and post whatever they want under your name. Please don't accept a second friendship request from me, I have only one account. Copy this on your wall to keep others informed.

Tenhle hoax má také jeden zásadní poznávací znak hoaxu, určeného pro šíření na sociálních sítích. Chce abyste ho šířili a kopírovali. Přímo si o to říká. A protože BFU znamená nejenom Bloody Fucking User, ale take Blbý Facebookový Uživatel, tak najdete dostatek lidí, kteří to tupě kopírují. Tady je to dotažené k dokonalosti v tom, že to dokonce říká, abyste nesdíleli, ale opravdu kopírovali.

Jen Vás chci varovat.. !!!!!! Skoro všechny FB účty jsou napadány hackery. Používají k tomu Vaše profilovky a jména, aby založili nový účet. Potom si přidají veškeré Vaše kontakty do přátel a ti, jelikož si myslí, že se jedná o Vás, neváhají a přátelství přijmou. Hackeři tak můžou cokoliv psát pod Vašim jménem!!... Chci aby jste věděli, že NEMÁM v plánu otevírat nový profil, proto Vás prosím, aby jste ode mě žádné pozvánky ani žádosti nepříjímali!!! Zkopírujte si tuhle zprávu na zeď, aby o tom Vaši přátelé věděli, nesdílejte tento status, ale " kopírujte"!!

Co je k tomuto hoaxu dobré vědět?

Na to aby někdo vytvořil váš falešný profil není potřeba být hacker. Vaše jméno, příjmení i profilová fotka je veřejně dostupná. Pokud nejste hloupí, tak neukazujete seznam vašich přátel (nevíte-li jak na to, tak viz Jak skrýt seznam přátel na Facebooku před dalšími lidmi) a nikdo nemůže výše uvedenou věc udělat.

Pravdo je, že účty na Facebooku se kradou, ale funguje to podstatně rychleji a snáze, než trapným zakládáním fake účtu, obtížným přidáváním všech původních přátel. Hacker buď prostě uhodne vaše heslo, nebo ho vy sami ochotně hackerovi dáte. Nejvíce na to samozřejmě doplácejí přesně tací BFU, jako lidé co sdílí tenhle hoax.

Roky starý facebookový hoax opět ožívá. Víte jak poznáte typický hoax? Chce abyste ho kopírovali

Až tedy zase narazíte na někoho kdo vkládá na Facebook podobné kraviny, nic neřešte a prostě ho okamžitě vyhoďte z přátel. Taková osoba je totiž zpravidla zásadně nebezpečná svému okolí.

Štítky : Bezpečnost, Soukromí, Hoax, Facebook, Hack, Hacker, #fail, BFU, Lidská hloupost, Podvrh, Hloupost
Poslední změna : 4.10.2016 19:42, Vytvořen : 4.10.2016 19:42, Vydán : 4.10.2016, 4927x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích