Pravidelný občasník originálního humoru

Battle for Skyark. Je velmi zvláštní. A asi jsem divný, líbilo se mi to

Autor chlívek (Kultura) - vydáno 1.8.2016

Je docela zábavné si číst recenze (třeba právě na výše uvedeném IMDB), které se předhánějí v tom, jak je ten film strašný. Mají pravdu, on je fakt strašný.


Pokud se při pohledu do IMDB u Battle for Skyark necháte odradit hodnocením 2.8, nebudu se vám vůbec divit. Je to pytlovina. Je to film co nemá žádnou logiku, místy vlastně nemá pořádně ani dej, ale přesto to přese všechno, něčím mne zaujal a vůbec jsem nelitoval toho, že jsem se dokoukal do konce.  Jinak jasně, je to další post apokalyptická, post katastrofická záležitost ve které hrají roli příšery na zemi, obrovská stanice na nízké orbitální dráze a kupa velmi podivných věci.

Jo a hlavně děti. Děti co poněkud nepochopitelně žijí na vrakovišti letadel. A budete-li dumat nad tím, kde se bere jídlo a voda, tak pardon, ale tenhle nepodstatný detail prostě vynechte.

Jeden dost žasne nad tím, že právě v tomhle filmu si dopomohli k povedenému CGI, zatímco v řadě dalších momentů to je celé jako když ochotníci šli někam hrát divadlo na vesnici. Jenže, ono je to celé asi tak trochu něco jako MMO/RPG. Pokud jste tedy někdy hráli takovéhle věci, tak vlastně tenhle film je taková epizoda ze života jedné (a pár dalších) postav.

Na druhou stranu, pokud nevíte jak z toho, tenhle film má jednu skvělou radu: "To survive in a world of monsters, you have to become a monster. You can stop this; all this pain and suffering... Drink!"

Co k tomu všemu ještě dodat? Že si mi velmi líbí nýmět i koncept dějové linky. Nakonec i jedna z hlavních hrdinek je docela sladká, byť tedy na můj věk přeci jenom dost šíleně mladá. Bohužel velmi zajímavému námětu už se nedostalo plného naplnění, ale je potřeba ocenit, že si někdo dal tolik práce, že přeci jenom nakonec natočil film. Ke kterému udělal slušné CGI. A asi je také podstatné dodat, že po chvíli koukání je dost jasné, že tohle je celé prostě koncept japonské fantasy, ale také opět něco poměrně typické pro japonské video hry. Nakonec i hlavní hrdina (Rag) by se možná docela hodil někam do Final Fantasy. Ale také například to, že pohled na onu vesmírnou stanici mi dost hodně evokoval GuildWars:2.

Je docela zábavné si číst recenze (třeba právě na výše uvedeném IMDB), které se předhánějí v tom, jak je ten film strašný. Mají pravdu, on je fakt strašný. A možná vám nakonec bude stačit, když se podíváte na trailer :) Případně si přečtete jinou recenzi, naznačuje i to, co vlastně doteď nevím. Pro koho byl tenhle film určený? Nicméně se tam dozvíte do podstatné, Battle for Skyark měla rozpočet tři miliony dolarů. Leccos to vysvětluje.

Štítky : Film, Recenze, Scifi, Fantasy, Battle for Skyark, MMO, MMORPG, Final Fantasy, Japonsko
Poslední změna : 1.8.2016 19:52, Vytvořen : 1.8.2016 19:52, Vydán : 1.8.2016, 3396x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích