Pravidelný občasník originálního humoru

Studie zkoumající 29 let dlouhé období nenašla spojení mezi rakovinou a mobilními telefony

Autor chlívek (IT pel mel ) - vydáno 28.7.2016

Budete věřit tomu, že mobilní telefony nezpůsobují rakovinu? Nebo budete pokračovat v obalování telefonu alobalem?


Věčně se vracející téma s nejasným výsledkem, které navíc rozděluje veřejnosti i čtenáře. Způsobují mobilní telefony rakovinu? Je bezpečné je nosit blízko mužských genitálií, může se vám uvařit mozek, když moc telefonujete? A jak na vyzařování z mobilního telefonu reagují děti?

Po dlouhé roky je tohle téma doprovázené řadou studií, které mají poměrně jasné závěry, stejně jako poslední čerstvá z Austrálie. Žádné spojení mezi mobilními telefony a rakovinu se nepodařilo nalézt. Nutno dodat, že tato poslední studie probíhala od roku 1982 do roku 2013.

Studie probíhala v Austrálii a měla jednu poměrně zásadní výhodu, tamní zákony nařizují evidenci veškerých případů rakoviny. Podařilo se zjistit jenom to, že v uvedeném období mírně stoupl výskyt rakoviny mozku u mužů, žádná změna se neobjevila u žen. Vyšší výskyt rakoviny se také objevil u lidí nad 70 let, ale započal v roce 1982, tedy v době, kdy se o mobilních telefonech nedalo příliš uvažovat.

Samozřejmě, můžete tomu opět nevěřit, můžete dokonce namítat, že šlo jen o studii věnující se rakovině mozku, takže co když mobilní telefony způsobují jinou rakovinu.

Štítky : Studie, Výzkum, Rakovina, Zdraví, Mobilní telefon, Záření, Mýtus, Mýty
Poslední změna : 28.7.2016 10:40, Vytvořen : 28.7.2016 10:40, Vydán : 28.7.2016, 2826x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích