Pravidelný občasník originálního humoru

Warcraft: První střet nemůže nedostat plných (10/10)

Autor chlívek (Kultura) - vydáno 17.7.2016

World of Warcraft má neuvěřitelně bohatý svět s postavami a historií dlouhou tisíce let, objevující se ve hrách, ale i knihách a teď konečně i ve filmu.


Kdo mne znáte, tak víte, že World of Warcraft je moje totální srdcovka už od samého počátku téhle hry. Takže se nedivte, že prvnímu Warcraft filmu (Warcrat: První střet, 2016)  dám rozhodně plný počet bodů. Byť jsou tam samozřejmě věci, které nebyly zcela dokonalé. Ale protože jsem si to celé fantasticky užil a celou dobu vzpomínal na všechno co k postavám patří, tak cokoliv nedokonalé budu ochotně ignorovat.

Ale vezměme to trochu od počátku - tenhle film má fantastickou vizuální stránku a pokud hrajete hru, tak řada věcí je tak věrně podobná hře, že je to až k neuvěření. Herci, postavy, výkony, triky, souboje, užívejte sei dokud můžete, tohle se prostě povedlo. A nezbývá než doufat, že se to dočká nějakých těch pokračování.

No a pokud byste chtěli vědět něco o hlavních postavách, tak vězte, že Garona je půl Ork a půl Draenei, byť si o sobě tak trochu původně i myslela, že je poloviční člověk. Ve světě World of Warcraft skutečně byla při první invazi Hordy do Azerothu, byť její minulost a vývoj jsou v lore trochu jinak, než tady ve filmu - klíčové věci ale sedí. Medivh, Strážce z Karazhanu, je ve filmu velmi dobře vysvětlený a  ukázaný (jen ten Karazhan a související zóna okolo jsou poněkud jin=), jakou roli vlastně má v příchodu Hordy vysvětlovat netřeba, podívejte se na film, nebo si to najděte. Jsou to hodně zajímavé a hodně zásadní příběhy.

Nezapomenutelný Khadgar je ve filmu velmi zábavná postava s velmi dobře ukázaný vývojem - bude totiž jedním z nejsilnějších mágů, které kdy svět Warcraftu bude mít. Nezapomenutelný Go'el si v prvním filmu užije jenom málo slávy, zejména proto, že je prvním dítětem, které se Hordě narodilo v Azerothu. Jenže, je to pozdější Thrall, jehož role v dalším dění je více než významná. A z dějových linek ve hře je to jedna z mých velmi oblíbených postav. Respektive, měl bych říct, několik z jeho zásadních dějových lnek mám velmi oblíbených.

Dalo by se toho napsat ještě hodně, protože první střet vám představí ještě pár zásadních postav - Anduin Lothar, Llane Wrynn, Durotan, Gul'dan, Orgrim, Lady Taria, Draka, ale třeba i Moroes (se kterými si můžete užít boj ve hře v raidovacím Karazhanu). World of Warcraft má neuvěřitelně bohatý svět s postavami a historií dlouhou tisíce let, objevující se ve hrách, ale i knihách a teď konečně i ve filmu.

Štítky : Film, Kultura, Recenze, Warcraft, World of Warcraft, Fantasy, Hra. MMO, MMORPG, MMO/RPG
Poslední změna : 17.7.2016 12:41, Vytvořen : 17.7.2016 12:41, Vydán : 17.7.2016, 3457x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích