Pravidelný občasník originálního humoru

Legendární Mad Max se vrátil. A v zběsilé cestě (2015) je to na 10/10 šílený

Autor chlívek (Kultura) - vydáno 9.7.2016

Řekněme to rychle a jasně. Tohle je fantastické pokračování původní serie, které je minimálně stejně šílené, ještě více akční a pochopitelně ještě více trikové.


Mad Max: Fury Road (Šílený Max: Zběsilá cesta) je takový nějaký ne příliš starý rest. Prošvihl jsem ho jenom někdy loni, takže to vlastně není až tak zlé. Zlé je to, že původní série Mad Maxů s Melem Gibsonem je prostě legendární a tak nějak jsem na ni vyrostl. Logické, protože první Šílený Max je z roku 1979, což je jenom 12 let poté, co jsem se narodil. A taky to byly ty první filmy, které se mi podařilo vidět ještě na nějakých takových hrůzných věcech jako Betamax či, později, VHS.

Řekněme to rychle a jasně. Tohle je fantastické pokračování původní serie, které je minimálně stejně šílené, ještě více akční a pochopitelně ještě více trikové. Tak trikové, že si jeden těžko představí, že by snad vůbec něco takového bylo možné natočit. Zjevně ale je. Jako plus bych přidal i to, že to má poměrně jednoduchou dějovou linku. Velmi jednoduchou. A další dosti zásadní plus je, že se tam objevila absolutně nádherná rusovláska (Riley Keough, které odpustím i to, že vlastně vůbec nemám rád ženy a dívky co mají na hlavě něco, co vypadá jako ovce.

Absolutně nádherná rusovláska (Riley Keough)

Jediné tak trochu zklamání je, že prostě Mel Gibson byl nahrazen (Tom Hardy) a náhrada je taková poměrně málomluvná. Nakonec Furiosa (Charlize Theron) toho taky moc nenamluví. A ani vám v první chvíli moc nedojde, že tohle děvče jste potkali v Prométeu.  A ne, samozřejmě, ta ruka co ji ve filmu nemá, ta jí v reále nechybí.

Nemůže chybět ani mé oblíbené Everything wrong with ...Mad Max: Fury Road. Protože oni jsou prostě skvělí. Jako vždy. A pokládají spoustu otázek, které si jistě jeden může pokládat taky. Osobně bych ale moc otázky neřešil, protože když někde v postapokalyptickém světě může vzniknout náboženství okolo volantů a aut, tak je v zásadě opravdu možné cokoliv. Cokoliv. A nezapomeňte, už předchozí díly byly dostatečně šílené. Ale jedna věc mi utkvěla v hlavě. Co za magora to musí být aby si do automobilových bojů a honiček vozil živou kapelu.

Štítky : Kultura, Film, Mad Max. Sci-Fi. SciFi, Recenze, Šílený Max
Poslední změna : 9.7.2016 20:20, Vytvořen : 9.7.2016 20:20, Vydán : 9.7.2016, 2797x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích