Pravidelný občasník originálního humoru

Tomorrowland (2015) si to trochu pokazil, takže (7/10)

Autor chlívek (Kultura) - vydáno 8.7.2016

Čím více věcí máte na výběr ke koukání, tím hůře se vybírá. Obzvlášť když má vybrat dcera či žena. Tomorrowland ale není špatný, neváhejte při výběru.


Pokud budete dumat nad tím, proč jsem Tomorrowland dal jenom sedm bodů z deseti, tak je to čistě proto, že fakt nemusím takové ty optimisticko ekologické kecy o záchraně země obalené propagandou a tím jak je lidstvo nezodpovědné. Jinak je to ale povedená sc-ifi se spoustou zábavných situací - jako film pro děti tedy spíše 10/10, pro náročnějšího dospěláka tam je ale prostě příliš propagandy :) Ale nakonec, tohle natočil Disney, takže vlastně ok.

No, potkáte tam George Clooney, ale také Dr. House (tedy lépe řečeno Hugh Laurie). Taky tam najdete spoustu narážek, jako třeba na Back to the Future 2 či Simpsonovi (a tu kupu dalších si prostě najdete sami).

Svět budoucnosti je povedený, ale to nakonec víme, že dnes lze trikově udělat prakticky cokoliv. Kombinace světa budoucnosti a minulosti do povedených steampunkových vymyšlenosti je také super (a já steampunk fakt můžu). Ocenit musím i to, že to má opravdu děj, poměrně dost originální, byť ta klíčová zápletka je fakt klíšé. Hlavní hrdinka (Britt Robertson)  je boží, stejně jako druhá hlavní hrdinka (Raffey Cassidy).

Co si mohli odpustit? Nesmyslnou snahu o vyprávění na začátku, ale to naštěstí rychle přejde. A jak už to tak chodí, tak vám nabídnu obvyklé Everything Wrong With.... jako obvykle jsou kouzelní.

Chcete-li oddychovku co se hodí pro děti, má skvělé vizuální efekty, vtipné nápady, slušnou dějovou linku a fajn výkony herců, tak tohle je dobrá volba.

Štítky : Film, Recenze, Kultura, Sci-fi, Scifi, Tomorrowland, Steampunk, Disney, Film pro děti
Poslední změna : 8.7.2016 11:03, Vytvořen : 8.7.2016 11:03, Vydán : 8.7.2016, 2729x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích